Voleybol Federasyonu Başkanı Üstündağ’dan TFF cevabı: ‘Talip olmam’ – Voleybol Haberleri

TVF Başkanı Üstündağ, dünya 1 numarası A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’ndeki hedeflerine dair Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu.

4’TE 4 OLDU

“22’DE 22 YAPARAK BU SEZONU KAPATMAK İSTİYORUZ”
A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın başarısının rastlantı olmadığının altını çizen Üstündağ, “Dünya sıralamasında 1’inci sıradayız. Avrupa şampiyonasında son dünya şampiyonunu yenip mutlu sona ulaştık. Olimpiyat elemelerinde ilk 2 sıraya giren ülkeler direkt katılım hakkı edecek. Biz ilk olarak ilk 2’de kalmak istiyoruz. Hatta namağlup 17’de 17 yaptığımız süreci 22’de 22 yaparak bu sezonu kapatmak istiyoruz. Dolayısıyla olimpiyatlarda yer alacağız. Olimpiyatlarda yer almaktansa madalya almak istiyoruz. Bu madalyanın sahibi de Türkiye olacak. Son olimpiyat, Avrupa, dünya ve Milletler Ligi şampiyonlarını yendik. Başarıyı sürdürülebilir hale getirmek isterim” ifadelerini kullandı.

TFF CEVABI: “VOLEYBOLDA HAYALLERİM VE HEDEFLERİM VAR”
Son dönemde futbolda yaşanmış olan inişli çıkışlı grafiğin peşinden toplumsal medyada adının Türkiye Futbol Federasyon başkanlığı için geçmesine dair ise Mehmet Akif Üstündağ şunları kaydetti:

“Talip olmam. Olma hakkım da yok. Voleybola olan hizmetim devam edecek. Asla bu mevzulara girmek istemiyorum. Voleybolda neler yapabiliriz onu düşünüyorum. Voleybolda hayallerim ve hedeflerim var. Olimpiyatlarda madalya kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımız o doğrultuda gidecek. Futbolda da fazlaca iyi yöneticilerimiz. Futbolda da başarılar gelecektir. Voleybolun başkanı olmaktan mutluyum. Camiamla gurur duyuyorum.”

Voleybol Federasyonu Başkanı Üstündağdan TFF cevabı: Talip olmam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz