Santarelli çılgına döndü: Şaka mı yapıyorsun? – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nin grup aşamasının ikinci maçında Bulgaristan ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-0 kazananlar Sultanlar, yoluna dolu dizgin devam etti. Maça ise Santarelli ve Melissa Vargas damga vurdu.

İŞTE YENİ TEKNİK DİREKTÖR

ÜST ÜSTE 17. GALİBİYET

Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonluğunda üst üste galibiyetler alan Filenin Sultanları, Bulgaristan karşısında da serisini devam ettirerek üst üste 17. galibiyetine imza attı.

Santarelli çılgına döndü: Şaka mı yapıyorsun

SANTARELLI ÇILGINA DÖNDÜ

Salonda Bulgaristan anonsu çalındı. Bunun üstüne milliler kenara gelirken yargıcı Türkiye’ye pozisyon hatası çaldı. Bu karar üstüne Santarelli çılgına döndü. İtalyan başantrenör ‘Siz latife mı yapıyorsunuz?’ diyerek itirazda bulunmuş oldu.

Santarelli çılgına döndü: Şaka mı yapıyorsun

GİZEM ÖRGE HAKEMLE KONUŞTU

Oyuncularımızdan Gizem Örge hakemi ikna etmeye çalıştı. Bunun üstüne destek hakeme de rakip oyuncuların kenara geldiğini, salonda anonsun duyulduğunu söylemiş oldu. En sonun baş yargıcı hatasını kabul ederek servis sonucu verdi. Türkiye’nin haklı itirazları netice verdi.

“DİLİM TUTULDU”

VARGAS SEYİRCİLERİN ARASINA DALDI

İkinci sette Vargas’tan inanılmaz bir müdafa geldi. Sahanın dışına oluşturulan topu son anda çıkaran Vargas, hızını alamayıp Japon seyircinin tarafındaki boş koltuğa oturmak mecburiyetinde bırakıldı. Maçın spikeri Mehmet Luk o anları: ‘İnanılmaz bir müdafa yapmış oldu, orada seyircilerin yanına kadar gitti, her neyse ki boş bir koltuk buldu. Oturdu kalktı geldi.’ sözleriyle söyledi. Daha sonrasında blok için fileye giden Vargas rakibi hataya zorlayarak sayıyı Türkiye’ye getirdi. Bulgaristan’ın nlok-out itirazı netice vermedi.

Santarelli çılgına döndü: Şaka mı yapıyorsun

EDA ERDEM’DEN 13 SAYI

Melissa vargas 15 sayı, Hande Baladın 11 sayı ve Eda Erdem Dündar 13 sayı kaydetti.

MİLLİ TAKIM, OLİMPİYATLARA NASIL KATILIR?

Filenin Sultanları, grubunu ilk 2 sırada tamamladığı takdirde Fransa’da yapılacak olan olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazanacak.

Olimpiyat elemelerinde gruplarında ilk 2 sıraya giremeyen ülkelerin olimpiyat umutları bitmeyecek. Paris’te yapılacak olimpiyat şampiyonasına katılamayan ülkeler, elemelerin bitiminde 2024 Milletler Ligi’nde savaşım edecek. Milletler Ligi’nde oluşacak 2024 yılı sıralamasına nazaran ülkeler, olimpiyat için kota hakkı kazanacak.

B GRUBU FİKSTÜRÜ

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın yer almış olduğu B Grubu’nda tüm maçların peşinden ilk 2 sırada yer edinen takımlar, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda savaşım etme hakkı kazanacak. Filenin Sultanları, B Grubu’nda ev sahibi Japonya’nın yanı sıra Porto Riko, Bulgaristan, Peru, Arjantin, Brezilya ve Belçika ile karşı karşıya gelecek.

19 Eylül Salı
07.00 | Türkiye – Peru

20 Eylül Çarşamba
07.00 | Türkiye – Arjantin

22 Eylül Cuma
10.00 | Türkiye – Breezilya

23 Eylül Cumartesi
13.30 | Türkiye – Japonya

24 Eylül Pazar
10.00 | Türkiye – Belçika

Santarelli çılgına döndü: Şaka mı yapıyorsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz