Milli Takım ve Fenerbahçe kaptanı Eda Erdem için sürpriz hamle: ‘Heykeli yapılsın’ – Voleybol Haberleri

2008 senesinde geldiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 15. senesini dolduran Eda Erdem Dündar, geçtiğimiz günlerde A Ulusal Ekibi ile şampiyonluk yaşadı. Sergilediği performans ile Türk halkının kalbine taht kuran ulusal voleybolcunun heykelini dikmek için İstanbul Fenerbahçeliler Derneği harekete geçti.

A MİLLİ TAKIM İLE ŞAMPİONLUKLAR YAŞADI

A Ulusal Takımımız’da da kaptanlık görevini üstüne alan deneyimli sporcu, ay-yıldızlı forma ile de ülke insanımıza voleybolu sevdiren adların başlangıcında geldi. 2005’ten beri ulusal takımda olan Eda, 2009’da Avrupa 2.’liği, 2010 Avrupa Hanımefendiler Ligi 2.’liği, 2011 Avrupa Hanımefendiler Ligi 2.’liği, 2012’de Londra Olimpiyatları’na katılım, 2015 Avrupa Şampiyonası 4.’lüğü, 2017 Avrupa Şampiyonası 3.’lüğü, 2020 Tokyo Olimpiyatları Kıta Elemeleri Birinciliği ve en iyi orta oyuncu ödülü, 2021 Avrupa 3.’lüğü ve en iyi orta oyuncu ödülü şeklinde birbirinden kıymetli başarılar elde etti. Ulusal voleybolcu, 2022 FIVB Voleybol Hanımefendiler Milletler Ligi’nde Türkiye Hanım Voleybol Ulusal Ekibi ile 4. sırayı aldı. 2023 FIVB Voleybol Hanımefendiler Milletler Ligi’nde Türkiye Hanım Voleybol Ulusal Ekibi ile şampiyonluk yaşadı.

2023 CEV Avrupa Hanımefendiler Voleybol Şampiyonası’nda Türkiye Hanım Voleybol Ulusal Ekibi ile şampiyonluk yaşadı.

Milli Takım ve Fenerbahçe kaptanı Eda Erdem için sürpriz hamle: Heykeli yapılsın

ARDA GÜLER’E TRANSFER TEKLİFİ!

FENERBAHÇE BAŞARILARI

Ek olarak sarı-lacivertli forma altında 3 Kupa Voley ve 4 Şampiyonlar Kupası’nda da başarıya ulaştı. 2008-2023 arası Fenerbahçe’de tam 16 kupa kazanan Eda Erdem, birçok bireysel ödüle de layık görüldü. 2023 Sultanlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2017 Sultanlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2017 Kupa Voley en kıymetli oyuncu, 2016 CEV Şampiyonlar Ligi en iyi orta oyuncusu, 2016 1. Lig en iyi orta oyuncusu, 2014 1. Ligi en iyi blokör, 2011 1. Lig en iyi smaçör, 2009 Süper Kupa MVP ödülleri dikkat çekiyor.

FENERBAHÇE’DE 15. SENESİ

Sarı-lacivertli forma altında 15. senesini yaşayan Eda Erdem, toplumsal medya hesaplarından hususi bir paylaşım yapmıştı. Eda, “Çubuklu üstümde, çubuklu yüreğimde. Geride kalan 15 yıl… Hani eski bir resme bakarken, hani yılları sayar da insan… 6. Şampiyonluk ve Sarı Melekler. İşte o şekilde bir şey!” sözlerini kullanmıştı.

Milli Takım ve Fenerbahçe kaptanı Eda Erdem için sürpriz hamle: Heykeli yapılsın

‘HEYKELİ YAPILSIN’

Ulusal takımda ve Fenerbahçe’de onlarca kupa kazanan Eda Erdem, Türk halkının kalbine taht kurdu. İstanbul Fenerbahçeliler Derneği, tecrübeli voleybolcu için heykel kampanyası başlattı. Dernek, toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Gelin hep birlikte TŪRKİYE’de bir ilki gerçekleştirelim. Dūnyanın en būyūk takımının kaptanı Eda ERDEM DÜNDAR’ın heykelini yapalım. Hanım ve başarı göstermiş sporcu olarak TÙRKÌYE’de bir ilk olacaktır. Būtūn FENERBAHÇE Derneklerimiz ile birlikte gerçekleştirelim.”

TRANSFERDE SON DAKİKA!

Milli Takım ve Fenerbahçe kaptanı Eda Erdem için sürpriz hamle: Heykeli yapılsın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz