Melissa Vargas kimdir? Melissa Vargas aslen nereli? Melissa Vargas kaç yaşında, nereli ve hangi takımlarda oynadı? – Voleybol Haberleri

Fenerbahçe ve A Ulusal Hanım Voleybol Takımımızın yıldızın Melissa Vargas’ın kariyeri ve biyografisi merak ediliyor. Milletler Ligi’nin arkasından Avrupa Şampiyonası’nda da yıldızını parlatan ve tüm dikkatleri üstüne çeken Melissa Vargas, İsveç maçında 112 km/h hıza ulaştı, Tijana Boskovic’e ilişkin olan servis hızı rekorunu kırdı. Bilinmiş olduğu suretiyle 2021 senesinde Türk vatandaşlığı alan Vargas’a, 9 Nisan’daki bir törende Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca kimlik verildi. Türk vatandaşlığına geçmesiyle Melissa olan ilk adını Türkçeleştirerek Melisa olarak değiştirdi.

Melissa Vargas kimdir? Melissa Vargas aslen nereli? Melissa Vargas kaç yaşlarında, nereli ve hangi takımlarda oynadı?

16 Ekim 1999’da Küba’da dünyaya gelen Melissa Vargas, voleybola 8 yaşlarında okul takımında adım attı. Lisede Cienfuegos Cuba takımıyla antrenmanlara çıkmaya süregelen Vargas, 12 yaşlarında alt yaş kategorilerinde Küba Ulusal Ekibi için oynamaya başladı. 2016-17 sezonunda Agel Prostejov takımına geçirme olan oyuncu, 2018-19 sezonuyla beraber Fenerbahçe’ye katıldı. 2022-2023 voleybol sezonu Misli.com Sultanlar Ligi Final etabının en iyi pasör çaprazı ödülüne layık görülen Vargas, bununla beraber final etabının en kıymetli (MVP) oyuncusu seçildi. 

Melissa Vargas’ın voleybol kariyeri:

Lise yıllarında Cienfuegos Cuba takımında forma giyen Vargas, 12 yaşlarındayken Küba Ulusal Ekibi için oynamaya başladı. sahada olan 12 kişiden en dikkat çeken Melissa Vargas’ın olduğu mevzusunda hemfikirdi. Melissa Vargas kabiliyetiyle her insanın ilgisini çekerken Küba’daki kurallar sebebiyle istediği kulüplerle görüşemezdi. Polonya, Çekya ve Rusya şeklinde ülkelerle görüşmesine izin veriliyordu.

Melissa Vargas Türk Ulusal Ekibi’nı nasıl seçti?

Babası bir hentbol oyuncusu olan Vargas, voleybola 6 yaşlarında sokakta oynayarak başladı, 8 yaşlarında okul takımına katıldı. Okul takımında kazanılmış olduğu başarılar sebebiyle “Küba’nın geleceği” olarak görülmeye başlandı. 12 yaşlarında Cienfuegos takımında antrenmanlara çıkmaya süregelen Vargas, Küba alt yaş voleybol millî takımlarında da oynadı.

2016 senesinde bir sürem Çekya’da oynadı. Omuz sakatlığı geçirerek tedavi için ülkesine döndü. Ülkesindeki tedavi imkanlarından memnun kalmayarak eleştirmesi üstüne disiplinsizlik sebebi öne sürülerek 2017’den başlayarak 4 yıl süre ile ulusal takımda oynamaktan men edildi. Bunun üstüne kendi isteğiyle bir İsviçre takımına geçirme oldu.

İsviçre’ye sığınmacı statüsünde gitti. Bir sürem oynadıktan sonrasında, 2018 senesinde Fenerbahçe’ye geçirme oldu. 9 Nisan 2021’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu ve TC kimliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eliyle kendisine verildi.

Melissa olan ilk adını Melisa olarak değiştirdi. 2022-2023 sezonunda Çin Ligi’nde Tianjin formasıyla oynadıktan sonrasında Fenerbahçe’ye geri döndü.

İtalya’da düzenlenen 2014 Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası’na Küba hanım millî voleybol ekibi üyesi olarak katılan sporcu, 2023’te Türkiye hanım millî voleybol takımına katıldı.

2023’de CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İsveç’e karşı oynanan maçta 112km hızındaki servis ile Tijana Boskovic’e ilişkin olan 111.4 km/h’lık servis hızı rekorunu kırmıştır.

Melissa Vargas’ın Fenerbahçe başarıları:

2018-2019 Türkiye Kupası (Kupa Voley) İkinciliği

2018-2019 CEV Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü

2020-2021 Misli.com Sultanlar Ligi ikinciliği-2020-2021 Sezonu “En İyi Pasör Çaprazı” Ödülü

2021-2022 Misli.com Sultanlar Ligi – Misli.com Hususi Ödülü

2022/2023 Spor Toto Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu

2022/2023 Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonluğu,

2022/2023 AXA Sigorta Kupa Voley ikinciliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz