Filenin Sultanları’nın galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı! ‘Türkiye ustalığını koruyor’ – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, CEV Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İtalya ile kozlarını paylaştı. Palais 12 Brussels Salonu’nda oynanan eleştiri maçı Filenin Sultanları görkemli bir geri dönüşe imza atarak 3-2 kazanmıştır ve finale terfi etti. Unutulmaz maç İtalyan basınında büyük yer aldı.

FİLENİN SULTANLARI FİNALE YÜKSELDİ

Milletler Ligi’ni zirvede tamamlayarak altın madalyayı kazanan A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda İtalya’yı yarı finalde 3-2 yenik ederek adını finale yazdırdı. İtalya setlerde 1-0 ve 2-1 öne geçmesine karşın Filenin Sultanları, Melissa Vargas ve Ebrar Karakurt’un önderliğinde görkemli bir geri dönüş başlattı ve karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

Filenin Sultanlarının galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı Türkiye ustalığını koruyor

KATAR EKİBİYLE YARIŞ…

MELISSA VARGAS DAMGASI

Coşku dolu maçta Melissa Vargas rüzgarı esti. Polonya ile oynanan çeyrek final maçında da inanılmaz performans sergileyen Vargas, bu maçta da muhteşem bir performans gösterdi. Yıldız voleybolcu eleştiri maçta 22 atak sayısı bulurken 2 blok ve 2 ace yaparak toplamda 26 sayı buldu.

EBRAR’DAN 15 SAYI

Melissa Vargas’ın görkemli performansına Ebrar Karakurt da destek verdi. Ulusal yıldız 14 atak ve 1 ace bularak toplamda 15 sayıyla Filenin Sultanları’nda sahanın yıldızlarından biri oldu.

Filenin Sultanlarının galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı Türkiye ustalığını koruyor

“VARGAS AKIL ALMAZ BİR YETENEK”

‘Sen dünyanın en kuvvetli oyuncularını çalıştırdın, Vargas’ı nereye koyarsın?’ sorusuna Daniele Santarelli şu cevabı verdi

Ben kesinlikle dünyanın en talihli koçuyum, bu kadar kısa bir kariyerde dünyanın en iyi çaprazlarını çalıştırma imkanı oldukca azca kişinin haiz olduğu bir avantaj. Sanırım bir tek Giovanni bana yakın, Vargas haricinde hepsini çalıştırdı. Vargas’ın nerede büyüdüğünü, gençliğinde yapmış olduğu teknik işi, omzunda yaşamış olduğu problemi düşünürsek akıl almaz bir beceri…

SULTANLAR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Türkiye dün meydana gelen galibiyetten +3.6 puan kazanmıştır ve dünya sıralamasında liderliğini sürdürdü. A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız 380.7 puanla liderliğini sürdürürken ABD 364.5 puanla ikinci sırada yer aldı. Filenin Sultanları’nın CEV Avrupa Şampiyonası yarı finalinde elediği İtalya ise 357.8 puanla dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.

Filenin Sultanlarının galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı Türkiye ustalığını koruyor

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!

DIŞ BASINDAN OLAY SÖZLER

Filenin Sultanları’nın almış olduğu bu yengi, İtalyan basınında büyük bir yer kapladı. İşte atılan başlıklar ve yazılan haberler…

İtalyan basınından La Gazzetta dello Sport, “İtalya, ne yazık! İtalya dördüncü sette her şeyi iğrenç etti” başlığını kullandı. Haberin detayında “Türkiye ustalığını koruyor. Uluslar Ligi’ni kazandıktan sonrasında İtalya’yı Avrupa Şampiyonası’nda elediler. Santarelli’nin ekibi işler kötüye gittiğinde bile pes etmeme erdemine sahipti.” denildi.

‘İTALYA NAKAVT’

Corriere dello Sport ise “İtalya nakavt Türkiye finalde” başlığını kullandı. İtalya’nın Avrupa şampiyonu unvanını koruyamadığı vurgulanan haberde Türkiye’nin müthiş bir geri dönüşe imza attığı okuyuculara aktarıldı. İtalya’nın bronz madalya için savaşım vereceği açıklandı.

‘TÜRKİYE’YE TESLİM OLDU’

Tuttosport, Santarelli’nin Vargas yardımıyla inanılmaz bir geri dönüş yaptığını okuyucularına aktardı. Haberde “Mazzanti’nin ulusal ekibi uzun süre denetim etmiş olduğu bir maçın sonunda finalin haricinde kaldı. İtalya, Vargas’ın görkemli oynadığı karşılaşmada Türkiye’ye teslim oldu.” sözleri kullanıldı.

Filenin Sultanlarının galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı Türkiye ustalığını koruyor

TRANSFERDE SON DAKİKA!

Filenin Sultanlarının galibiyeti dış basında büyük yankı yarattı Türkiye ustalığını koruyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz