FİLENİN SULTANLARI FİNALDE! (ÖZET) Türkiye-İtalya maç sonucu: 3-2 – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız bu sürem başarılarıyla adeta boyut atlamıştı!.. Milletler Ligi’nde ilk altın madalyasına kavuşan Filenin Sultanları hem de dünyanın zirvesine oturmuştu. Ay-Yıldızlılar Ulusal programdaki Avrupa Şampiyonası’nda da zamanı kürsü için fire vermeden yoluna devam ediyor.

Grup aşamasını namağlup önder bitiren, 16’lı turda Belçika’yı ve çarşamba günü de çeyrek finalde Polonya’yı deviren kızlarımız, bu akşam da final yolunda İtalya ile kapıştı. Ay-Yıldızlarının hedefi tarihinde 3. kez son ikiye kalmaktı. İstenilen başarıldı!

İlk seti 18-25 kaybeden kızlar, ikinci seti 25-23 kazanmıştır, skor setlerde 1-1’e geldi. Üçüncü seti 15-25 kaybettik, üstünlük İtalya’ya geçti. Dördüncü sete de ‘tamam’ ya da ‘devam’ için çıktık, sete Çizme ülkesi önde başladı fakat müthiş dönüşle 25-22 kazandık. Final setinde ise kızlarımız müthiş bir oyunla 15-6 kazanmıştır ve finale çıktı. Altın madalyayı ne kadar istediğini bu geri dönüşle gösteren Filenin Sultanları, dünya birinciliğinin de hakkını sonuna kadar verdi!

Türkiye-İtalya (3-2)

1. Set Sonucu: 18-25

2. Set Sonucu: 25-23

3. Set Sonucu: 15-25

4. Set Sonucu: 25-22

5. Set Sonucu: 15-6

 

FİLENİN SULTANLARI FİNALDE (ÖZET) Türkiye-İtalya maç sonucu: 3-2

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz