Kadın voleybol tarihinde rekor: 92 bin seyircili maç! – Voleybol Haberleri

ABD Hanım Kolej Voleybol Ligi’nde Nebraska ile Omaha karşı karşıya geldi. Nebraska Cornhuskers’ın maçlarını oynadığı Memorial Stadyumu’nun ev sahipliği yapmış olduğu karşılaşmayı Nebraska, 25-14, 25-14 ve 25-13 setler sonucu 3-0 kazanmıştır. Karşılaşmayı 92 bin 3 şahıs tribünden takip etti. Bu izleyici sayısıyla beraber bir karı spor maçında izleyici rekoru da kırıldı. Daha önceki üstün dereceli ise bir karı futbol maçına aitti. 22 Nisan 2022 tarihinde Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında Barcelona ile Wolfsburg arasındaki karşılaşmayı Camp Nou’da 91 bin 648 şahıs takip ederken, mücadeleyi de Barcelona 5-1 kazanmıştı. 

AMERİKAN KOLEJ VOLEYBOL LİGİ’NDEKİ REKOR İSE BÜYÜK FARKLA KIRILDI

ABD Hanım Kolej Voleybol Ligi’nde ise önceki üstün dereceli 18 Kasım 2021 tarihinde Nationwide Arena’da Wisconsin ile Nebraska içinde oynanan NCAA Finali’ne aitti. O karşılaşmayı 18 bin 755 takip etmişti.

JOHN COCK: VOLEYBOL SPORU İÇİN BÜYÜK BİR BAŞARI

Büyük bir başarı bulunduğunu söyleyen Nebraska Antrenörü John Cook, “Memorial Stadyumu’nda oynayarak rekoru kırma şansını yakaladık. Tüm bunlar başladığında kimsenin bunu hayal edebileceğini sanmıyorum. Hanımefendilerin oynadığı voleybol sporu için büyük bir başarı. Bu bir eyalet hazinesidir. Bunu kanıtladık” dedi.

Nebraskalı orta oyuncusu Andi Jackson ise “İnanılmaz. Bunu anlatacak kafi kelimem yok. İkinci setten sonrasında tünelden çıkıyorduk ve hoparlörden dünya rekorunu kırdığımızı duyduk. Hepimiz içeride kalmaya çalışıyordu fakat ikimiz de oldukça heyecanlıydık. Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam. Bunun bir parçası olacağım için mutluyum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz