Bursa Büyükşehir Belediyespor, 3 kulvarda başarı hedefliyor – Voleybol Haberleri

Bu sürem lig ve Kupa Voley’in yanı sıra Balkan Kupası’nda da savaşım edecek Bursa Büyükşehir Belediyespor, sezonun ilk antrenmanını Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda yapmış oldu. Yabancı oyuncuları Gjorgi Gjorgiev ve Daudi Okello haricinde tam kadro çalışmalara başlamış olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonda 3 kulvarda da başarı hedefliyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonda da üst sıraları hedeflerken Başantrenör Cemal Bora Şensoy, “Yabancı oyuncular haricinde çalışmalara başladık. Ekim ayında lig başlıyor fakat öncesinde Balkan Kupası var. Onun sonrasında da lig hazırlıklarımızı tamamlayacağız. İyi bir ekip oluşturduk. Lig ve Avrupa’da gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz var. Kaliteli bir ekibiz. Bu süreçte de iyi işler yapacağımıza ve voleybolseverlere güzel maçlar izlettireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

İlk hedef Avrupa

Güzel bir sürem geçirmek istediklerini söyleyen Ekip Kaptanı Gökhan Gökgöz ise, “Lig öncesi Balkan Kupası maçları oynayacağız. İnşallah Balkan Kupası’nı alıp Challenge Kupası’nda yolumuza devam etmek istiyoruz. Challenge Kupası’nda ilk hedefimiz yarı final. Oraya çıktıktan sonrasında devamına bakacağız. Ligde geçen sürem ilk 4’ü kaçırdık. Bunun için oldukça üzüldük. Bu sürem hedefimiz ilk etapta ligde ilk 4’e kalmak. Bunu için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Takımın öteki kaptanı Emre Batur ise “Tüm takımlara başarılar arzuluyorum. Sakatlıksız bir sürem olsun. İlk hedefimiz Balkan Kupası. Orada kupayı kazanıp Challenge Kupası’na gitmek ve Bursa Büyükşehir Belediyespor ailesine armağan etmek istiyoruz. Sonrasında lige de güzel başlangıç yapmayı hedefliyoruz. İyi bir aileyiz. Güzel bir sinerji var. Ümit ederim herşey istediğimiz benzer biçimde olur” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde sezonun ilk müsabakasını 18 Ekim 2023 Çarşamba günü sahasında Develi Belediyespor ile oynayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz