Simge Aköz hedeflerini açıkladı – Voleybol Haberleri

Milletler Ligi’nde şampiyon olan ve 15 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri içinde yapılacak olan CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda savaşım edecek olan A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nda deneyimli libero Simge Aköz, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. Voleybol Milletler Ligi’nde aldıkları şampiyonluğu değerlendiren Simge Aköz, “Şampiyonluğun tadı oldukça başka. Bu ekip kürsüde yer almak için hep oradaydı. Hep madalya kazanmak için turnuvalara katılıyordu. Hedef daima altın fakat altını aldıktan sonrasında bence hepimiz oldukça büyük bir doygunluk yaşadı ve bu saatten sonrasında da en büyük hedeflerden biri her kulvarda altın almak olacaktır” şeklinde konuştu.

“VNL bizim için oldukça büyük bir kazanım oldu”

Milletler Ligi’nde geçirdikleri yoğun süreçten bahseden Simge Aköz, “Senelerdir bu şekilde bir düzende aşama kaydediyor. Kendi evimizde Antalya’da oynamak bizim için oldukça büyük avantaj. Daha azca seyahat yapmış oluyoruz. VNL herkesi tecrübe etmek adına antrenörümüz takıma yeni adapte olmaya çalmış olduğu için onun için de güzel ve herkesi denemiş olduğu bir süreç oldu. Sahada herkesten verim aldığını da gördük. O yüzden VNL bizim için oldukça büyük bir kazanım oldu. Bunu şampiyonlukla taçlandırmak da güzeldi. Antalya’da müthiş bir izleyici vardı. Devamlı kendi seyircimizin önünde oynamak oldukça değişik hislere sebep oluyor. Antalya etabı güzel geçti. Arkasından uzun seyahat ile Hong Kong, orada güzel sonuçlar elde ettik. Arkasından Tayland’da dünyanın ekol takımlarından kabul edilen Brezilya karşısında güzel bir yengi aldık. Finallerde de hızımızı alarak madalyayı ülkemize getirdik” diye konuştu.

“Santarelli, ‘yüzünüzdeki saldırgan ve aşırı istekli ifadeyi görmek isterim’ dedi”

Milletler Ligi grup aşamasında yenik oldukları ABD Birleşik Devletleri’ni final etabında yenmeleri hakkında konuşan Simge, başantrenör Santarelli’nin galip oldukları maç öncesi kendilerine ‘yüzünüzdeki saldırgan ve aşırı istekli ifadeyi görmek isterim’ söylediğini belirterek, “ABD aslına bakarsak oldukça değişik rotasyonla geldi. Bir çok oyuncuyu daha ilkin görmemiştik. ABD devamlı oyuncu üreten ülke olduğundan kaliteden hiçbir şey kaybetmiyor. İlk maçta oldukça fazla rotasyonla çıktık. Herkesi denemekti amaç. Finallerde işin ciddiyeti oldukça daha farklıydı ve konsantrasyon da oldukça değişik oluyor. Antrenörün söylediği en mühim şey ‘kalite doğal ki artık oldukça mühim yüzünüzdeki saldırgan ve aşırı istekli ifadeyi görmek isterim’ oldu. Ekip bunu oldukça güzel sahaya yansıttı. Bizim için oldukça güzel bir turnuva oldu. Yolumuz uzun bu yıl olimpiyat elemesi ve Avrupa Şampiyonası var. Hedef daima en yukarısı o yüzden bunun ciddiyeti ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

“Avrupa şampiyonluğunu ülkemize getiririz diye düşünüyorum”

Avrupa Şampiyonası’ndan altın madalya alarak dönmek istediklerini vurgulayan Simge Aköz, “Güzel bir hazırlık süreci geçti. Takımın birlik beraberliğinden bahsetmiyorum bile. Bu takımın enerjisi daima oldukça yüksek bu yıl de o şekilde. Avrupa Şampiyonası ikinciliğimiz vardı. Altının tadıyla beraber Avrupa şampiyonluğunu ülkemize getiririz diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bu güzel takımla beraber olimpiyatta dereceler elde edeceğiz”

Başarı göstermiş libero, 2024 Paris Olimpiyatları hakkında ise “Paris doğal ki gezinsel olarak da insanların hayalini süsleyen bir yer. Olimpiyatlar bambaşka bir duygu. Her sporcunun tatmasını gönülden istediğim bir duygu. Ekip daha ilkin olimpiyatta bulunmuş oldu fakat derecesi yoktu. Bu güzel yeni takımla beraber inşallah o dereceleri elde edeceğiz diye düşünüyorum. Süreç oldukça güzel ve genç oyuncular oldukça güzel performanslar sergiliyor. Bütünlük güzel ve bu yüzden bu ekip oldukça büyük umutlar veriyor” değerlendirmesini yapmış oldu.

“Onlar bu ülkenin gururları”

Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan U19 Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’na da değinen Simge Aköz, “Onlar bu ülkenin gururları. İkincilik aslına bakarsak taraftara da ülkeye de yetmiyor. Bu bir taraftan pozitif açıdan bakarsan oldukça güzel bir destek aslına bakarsak. Takımları ileri götürmek adına. Bununla yetinmemek oldukça güzel. İnanıyorum ki onlar elinden geleni yaptılar. Başardıkları şey oldukça güzel. Bu ülke aslına bakarsak dünya ikinciliğine üzülecek noktaya gelmiş bu bizim için oldukça mutlu edici bir şey” açıklamasını yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz