Saliha Şahin: Grubumuzda lider olmak istiyoruz – Voleybol Haberleri

CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası 15 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri içinde Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın başarıya ulaşmış oyuncusu Saliha Şahin, şampiyona öncesi İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuştu. Sözlerine Milletler Ligi’nde alınan şampiyonlukla süregelen Saliha, “VNL’i (Milletler Ligi) başından sonuna kadar oldukça savaşım ederek, oldukça inanarak Teksas’ı bekledik. Teksas’ta da her maça aynı konsantrasyon ve inançla çıktığımız için ve oldukça iyi oyun sergilediğimiz için şampiyon olduk” dedi.

“Zor şartlara karşın sahada her şeyi vermek istedik”

Uzak doğuda zor şartlar altında hazırlandıklarını aktaran Şahin, “Hong Kong sonrası Bangkok birazcık zor geçti. Şundan dolayı bizim kültürümüze oldukça değişik bir kültür. Yemekler oldukça değişik, dışarıda nefes alamıyorsun oldukça sıcak. Aslına bakarsak oldukça zor şartlar altında geçirdiğimiz bir 24 gün oldu. Buna karşın ‘hakikaten içimize sinerek ayrılalım buradan, yalnız her şeyimizi sahada verelim. Burası da bitsin’ diye konuşuyorduk aramızda” ifadelerini kullandı.

“ABD maçında şampiyonluğu hissettim”

Milletler Ligi’nde hangi maçta şampiyonluğun geleceğini hissettin? Sorusuna ise Saliha şu yanıtı verdi:
“Benim ABD maçında oldu. Aslına bakarsan yarı final oynuyorsun, yarı finalde oldukça iyi bir oyun oynadık. Finalde de karşımıza kim gelirse her şeyini sahaya koyacaksın ve gerisi ayrıntılar.”

“Gruptan önder olarak çıkmak istiyoruz”

CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası ile ilgili görüşlerini dile getiren 24 yaşındaki voleybolcu, “Avrupa Şampiyonası VNL’den daha zor olacak. Ikimiz de hazırlıklarımızı buna gore yaptık. Gruptan önder olarak çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

“Bizimle aynı duyguları paylaşmaları mutlu etti”

ABD’de oynanan finallerde kendilerine yoğun destek veren Türk halkına teşekkürlerini ileten Saliha sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Hakikaten samimi bir halde tamamımız kazandık. Bunu Teksas’ta da hissettik. Buraya geldiğimizde hissettiğimiz her neyse Teksas’ta da hissettiğimiz oydu. Hep bizim arkamızda oldukları, onların da bizimle aynı duyguları paylaştıklarını bilmek ve görmek mutlu etti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz