Gizem Örge: Zirvede kalmak önemli – Voleybol Haberleri

CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası, Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde 15 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri içinde düzenlenecek. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın başarı göstermiş liberosu Gizem Örge, şampiyona öncesinde İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. İlk olarak FIVB Milletler Ligi’nde alınan şampiyonluk hakkında konuşan Örge, “Fazlaca mutluyuz. Fazlaca mühim bir başarı. Şampiyonluktan ziyade Türkiye’nin dünyanın 1 numarası olması tarihimizin bir ilki ve hakikaten voleybol adına fazlaca büyük bir vaka. Hakkaten ‘voleybol ülkesiyiz’i gururla, altını çize çize söyleyebileceğimiz bir yerdeyiz. Bunun sorumluluğu da değişik. O yüzden bunu bilerek önümüze bakıyoruz” cümlelerine yer verdi.

“Süreci antrenörümüzün fazlaca iyi yönetim ettiğini düşünüyorum”

Milletler Ligi’nde gelen final öncesinde Daniele Santarelli’nin kendilerine altın madalya kazanma fikrini empoze ettiğini belirten Örge, “Aslına bakarsak fazlaca zor bir turnuva. 24 gün uzakta kaldığımız bir ara vardı. Hakkaten yemeğinden, yattığın yere kadar alışma süreci hakikaten fazlaca zor bir süreçti. Antrenörümüzün de fazlaca iyi yönetim ettiğini düşünüyorum. Asla kolay değil hakikaten. Hepimizin psikolojisi, hastalığı derken kimi zaman fazlaca zor dönemler geçirdiğimiz de oldu. Dani (Daniele Santarelli), ‘Biz oraya altın madalya için gidiyoruz, başka bir seçenek yok’ fikrini bizlere empoze etti hakikaten. O yüzden biz oraya kazanmak için gitmiştik, rakibin ABD yada başka bir ülke olmasının fark edeceğini sanmıyordum o anda” ifadelerini kullandı.

“Hayallerimde bile bu kadar güzeli yoktu”

Altın madalya ile birlikte kazanmış olduğu en iyi libero ödülü hakkında ise Gizem Örge, “Kendi adıma hayallerin ötesinde bir dönüş oldu. Benim hayallerimde olan bir şeydi ulusal ekip. Fazlaca uzun bir süre olmuştu. Hayallerimde bile bu kadar güzeli yoktu. Şampiyon olmak üstüne bireysel ödül almak, hepsi birbirinden kıymetli ve güzeldi benim için” diye konuştu.

“Dünyanın 1 numarasıyız ve zirvede kalmak daha mühim”

Avrupa şampiyonası ile ilgili düşüncelerini de dile getiren başarı göstermiş libero, “Doğal ki birazcık bulutların üstündeydik. Son antrenmanlar başladıktan sonrasında artık ayağımızı yere basmamız ihtiyaç duyulan bir noktadayız. Kutlama kısmı bitti. Bunun sorumluluğunu bilerek oynamamız gerekiyor. Artık dünyanın 1 numarasıyız ve zirvede kalmak daha mühim bizim için” değerlendirmesini yapmış oldu.

Örge, 2024’te yapılacak olan Paris Olimpiyatları’yla ilgili, “Bundan asla şüphem yok, Paris’te kürsüde olacağız inşallah” dedi.

“Adım adım en ileriye doğru gidecekler”

Dünya ikincisi olan U19 Kız Voleybol Ulusal Ekibi’nı da kutlama eden Gizem Örge, “Kutlama ediyorum onları. Doğal birazcık üzüldük zira fazlaca avantajlılardı. Fakat doğal ki spor bu; yitirmek diye bir şey yok, öğrenmek diye bir şey var. Onların da yolu fazlaca uzun. Onlar da adım adım en ileriye doğru gidecekler, bundan asla şüphem yok” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz