Eda Erdem Dündar: ‘Hasret kaldığımız altın madalyaya çok daha yakınız’ – Voleybol Haberleri

CEV Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası 15 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri içinde Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek. Şampiyona öncesi İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine konuşan A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi Kaptanı Eda Erdem Dündar, ilk olarak FIVB Milletler Ligi’nde alınan şampiyonlukla ilgili, “Fazlaca mühim bir başarı. Senelerdir beklediğimiz, özlem kaldığımız bir madalyaydı. Saha içinde fazlaca güzel bir ekip oyunu vardı, fazlaca güzel bir aile ortamı vardı. Sonucunda da altın madalyaya ulaştık. Fazlaca mutluyuz, tamamımız için fazlaca güzel bir hatıra oldu” diye konuştu

“Santarelli, ‘biz oraya şampiyon olmak için gidiyoruz’ dedi”
Takımın Milletler Ligi finalleri öncesi uzun yolculuklar yapmış olduğu hatırlatılırken, Kaptan Eda o süreci şu sözlerle aktardı:
“Mevzu ulusal ekip olduğu vakit fazlaca fazla bitkinlik kısmına, negatife odaklanmıyoruz. Oynadığımız turnuva fazlaca sıkıntılı bir turnuva, 3 ayaktan oluşuyor fakat 21 gün Asya etabımız vardı. 1 hafta Hong Kong’ta kamp yapmış olup, Tayland’a geçtik. Orada kalmak bizlere destek oldu. Hem kendi oyunumuzu geliştirmek anlamında hem konsantrasyonu sağlamak anlamında, sonrasında da ABD’de finaller vardı. Aslına bakarsan finallere gitmeden ilkin Dani (Daniele Santarelli) bizlere şunu söylemiş oldu: ‘Kızlar biz oraya final oynamak için gitmiyoruz. Biz oraya şampiyon olmak için gidiyoruz. Lütfen bunu kafanıza sokun ve biz şampiyon olacağız’ dedi. O günden sonrasında bizlere her gün bunu yine etti. İtalya maçıyla birlikte iyi oyunumuzu devam ettirip ABD maçıyla da yukarıya çıkardığımızda o öz itimat ve inanç bizlere geldi. Finalde de fazlaca mühim bir rakibi; Çin’i geçip altını aldık. Şimdi doğal ki de beklentiler oldukça yüksek. Sonuçta fazlaca iyi bir performans gösterdik. Avrupa Şampiyonası için de insanoğlu aynı şeyi bekleyecektir. Onun için savaşım edeceğiz.”

“Biz iyi oynadığımız vakit fazlaca kuvvetli bir rakibiz”
Turnuvada gösterdikleri performansın rakipler için sürpriz bulunduğunu belirten Eda Erdem Dündar, “Her maç yeni bir serüven, her maç takımlar değişik performans izah edebilir. Doğal ki birlikte gruplarda oynamak birbirini tanımak anlamında avantaj sağlayabiliyor. Açıkçası biz kendi oyunumuza konsantreydik. Biz iyi oynadığımız vakit fazlaca kuvvetli bir rakibiz. VNL’deki performansımız onlar için sürpriz oldu, bu sebeple biz birazcık kapalı kutu benzer biçimde bir takımız fakat final etabında fazlaca iyi performans gösterdik” ifadelerini kullandı.

“Özlem kaldığımız altın madalyaya fazlaca daha yakınız”
Avrupa Şampiyonası için görüşlerini de aktaran millilerin kaptanı, “Dünya birincisi olmak ve bu unvanla gitmek fazlaca kıymetli fakat bunu devam ettirmeniz gerekiyor. Kısa süreli başarı, başarı sayılmamalı. Doğal ki de bu bilinçle gideceğiz. Bizlerden beklentilerin de farkındayız. Türk halkının, antrenörlerin ve bizlerin de fazlaca beklentisi var. Avrupa Şampiyonası ümit ederim güzel geçer. Sakatlıksız, güzel anılar biriktirdiğimiz, keyifli maçlar oynadığımız, her maç üstüne koyarak gittiğimiz şampiyona olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki senelerdir ucundan kaçırdığımız, özlem kaldığımız altın madalyaya fazlaca daha yakınız. Ekip olarak o inancımız, motivasyonumuz var. Ümit ederim Avrupa Şampiyonası bizim için güzel geçer” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz