U19 Kız Milli Voleybol Takımı, çiçeklerle ve alkışlarla karşılandı – Voleybol Haberleri

Dünya ikincisi U19 Kız Ulusal Voleybol Ekibi, Türk Hava Yolları’nın Zagrep seferini meydana getiren uçağıyla 12.00 sıralarında İstanbul Havalimanı’na geldi. U19 Kız Ulusal Voleybol Takımını, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ başta olmak suretiyle, federasyon yöneticileri karşıladı. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA görevlileri genç millilere çiçek takdim ederken, kafile uzun süre alkışlandı.  

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Mehmet Akif Üstündağ, Türk voleybolunun her geçen gün büyük ve mühim işler başardığını söylemiş oldu. Dünya Şampiyonası’nda final oynamanın önemine değinen Üstündağ, “Ülkemiz adına geleceğin sultanlarıyla gurur duyuyorum. Alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. Türk voleybolu büyük işler yapıyor büyük işler hayata geçirmeye da devam edecek” diye konuştu. 

“HEM KADINIYLA HEM ERKEĞİYLE 2024 PARİS OLİMPİYATLARI’NA KATILACAĞIZ”

Üstündağ, “A ekip seviyesinde 3 tane organizasyon vardı ve 3’ünde de şampiyonluk elde ettik. Filenin sultanları dünyanın birinci esnasında. Tarihte ilk kez ABD, Çin, Japonya İtalya benzer biçimde takımlar bizim arkamızda. Erkekler ilk kez  Challenger Kupası’nı kazanmıştır. Altyapılar ise her organizasyonda başarı elde ediyor. Bunlar geleceğin filenin sultanları. Hem altyapılar hem üstyapı fazlaca başarıya ulaşmış. Hem hanımıyla hem erkeğiyle 2024 Paris Olimpiyatları’na katılacağımızı düşünüyorum” dedi. 

U19 Kız Ulusal Voleybol Ekibi kaptanı Eylül Durgun, “Tamamımız için fazlaca güzel bir deneyim oldu. Ekip arkadaşlarımızla gurur duyuyorum. Gönül isterdi ki şampiyon olalım fakat olamadık. Gene de fazlaca güzel deneyim elde ettik” ifadelerini kullandı. 
Başantrenör Gökhan Durmaz ise konuşmasında şampiyonaya fazlaca emek harcayarak hazırlanan oyuncularına teşekkür etti. Durmaz, “Sayın Başkanımız yardımıyla tüm Federasyon ve tüm ekip arkamızdaydı. Gönül kazanmak isterdi fakat biz hep oradayız. Bundan sonrasında da hep oralarda olacağız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz