Mehmet Akif Üstündağ Avrupa’da başarı istiyor – Voleybol Haberleri

Milletler Ligi’nde şampiyon olan ve Avrupa Şampiyonası’nda savaşım edecek olan A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın medya günü düzenlendi. Burhan Felek Spor Salonu’nda meydana getirilen etkinliğe Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi oyuncuları ile basın mensupları katıldı. İlk olarak açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Üstündağ, dünya ikincisi olan U19 Kız Voleybol Ulusal Ekibi’nı kutlama ederek, “VNL’de tarihimizde ilk kez şampiyon olduk. Final oynamıştık, ikinci üçüncü dördüncü sıralamada hepsini yaşadık fakat şampiyonluk yaşamadık. Bu yıl sultanlarımız ülkemizin gururu oldu olmaya da devam edecek. Peşinden yoğun program ile Avrupa Şampiyonası başlamış olacak. Gene hedefimiz iki kez ikincilik yaşadık fakat şampiyonluk yaşamadık. İlki orada da yaşamak istiyoruz. Peşinden Olimpiyat Elemeleri oynayacağız. 2024’te hem hanım hem erkeğiyle sırayla orada olmak istiyoruz. Alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. Hocamıza kaptanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonası’ndan da mutlu dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Mehmet Akif Üstündağ Avrupada başarı istiyor

Daniele Santarelli: “Hedefimiz Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar gidebilmek”

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi Başantrenörü Daniele Santarelli de Avrupa Şampiyonası’nda sonuna kadar gitmek istediklerini aktararak, “VNL’de iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Yazın başlangıcında VNL’den iyi bir sonuçla döndük. Şu anda ikinci hedefimiz olan Avrupa Şampiyonası var. İki gün sonrasında şampiyonayı oynamak için yola çıkacağız. Takımın oldukça iyi hazırlandığını düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası için kısa süre kaldı. Şu an iyi durumdayız. Grubumuzda değişik oynayan takımlara karşı oynayacağız. Hedefimiz turnuvanın sonuna kadar gidebilmek. Bu şampiyonada 4-5 tane oldukça iyi ekip bulunduğunu söyleyebilirim. Biz kendi oyunumuzu oynamazsak dünya ve Avrupa’daki her takıma karşı kaybedebiliriz. Bunun farkındayız bu yüzden oyun seviyemizi en yukarıda tutmalıyız. İyi oynamazsak turnuvanın ilk müsabakasını da kaybedebiliriz. Hedefimiz turnuvanın sonuna kadar istediğimiz oyunu sergilemek ve sonuna kadar gidebilmek” ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Üstündağ Avrupada başarı istiyor

Eda Erdem Dündar: “Ümit ederim Avrupa Şampiyonası’nda özlem kaldığımız altın madalyayı ülkemize getiririz”

Ay-yıldızlı takımın kaptanı Eda Erdem Dündar ise Avrupa Şampiyonası için iyi bir hazırlık geçirdiklerinin altnın çizerek, “Ekip olarak iyi seviyede olduğumuzu biliyoruz. Daha iyisini yapmak için savaşım ediyoruz. Avrupa Şampiyonası sıkıntılı geçecek fakat ekip olarak hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Bilhassa VNL şampiyonluğundan sonrasında halkımızın desteğiyle birlikte bu başarılarımıza başarı katmak istiyoruz. Ümit ederim Avrupa Şampiyonası’nda hedeflediğimiz başarıya ulaşır özlem kaldığımız altın madalyayı ülkemize getiririz. İnanıyorum ki ülkece kenetlenip o başarıya ulaşacağız” diye konuştu.
Açıklamaların peşinden toplu fotoğraf çekimi yapılırken, meydana gelen hususi röportajlarla medya günü tamamlandı.

Mehmet Akif Üstündağ Avrupada başarı istiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz