Türkiye Kadın Milli Takımı’nın tarihi destanında sırada Avrupa var! – Voleybol Haberleri

Cumhuriyet’in 100. senesinde destan yazmaya hazırlanan Türk voleybolu bu kez Avrupa Şampiyonası’nda serüvenine devam edecek. Ekip sporlarının asla emsalsiz en iyi ekibi bulunduğunu kanıtlayan Filenin Sultanları, geçmiş yıllarda kapısından döndüğü ‘şampiyonluk’ başarısını 2023’te tamamlamak adına güvenli adımlarla aşama kaydediyor. Daha da güçlenmiş ve yenilenmiş ekibiyle bu sezonu zamanı Milletler Ligi şampiyonluğuyla açan A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız şimdi de 2019’da gümüş, 2017 ve 2021’de bronz madalya kazanılmış olduğu Avrupa Şampiyonası’nda ilk altın madalya için sahaya çıkacak.

KİRALIK GİDİYOR!

Grupta açık farkla favoriyiz

Yeni koç Daniele Santarelli yönetiminde ilk imtihanını Milletler Ligi’nde veren Filenin Sultanları bilhassa de final turunda oynadığı maçlarda gösterdiği performans ile hepimiz tarafınca takdir topladı. Avrupa Şampiyonası’nda C Grubu’nda yer edinen Ay-Yıldızlılar, burada 16’lı turu getirecek ilk 4’e rahat girecektir. Sadece mühim olan önder girip, çaprazda rahat bir eşleşme yakalamak. Grupta; Azerbaycan, Çekya, Almanya, Yunanistan, İsveç bulunuyor. Filenin Sultanları’nın seviyesi düşünüldüğünde, rahat bir halde bu grubu zirvede bitirir. Grupta ev sahibi konumunda olan sadece eski yıllarını aratan Almanya kim bilir bu avantajını en iyi şekilde yansıtacak takımlardan biri olacaktır. İlk rakip İsveç ve kazanıp şampiyonaya motivasyonla adım atmak mühim.

Çaprazda Polonya ve Sırbistan

16’lı turda çapraz eşleşmede gelecek rakibimiz A Grubu’ndan olacak. A Grubu’nda da Sırbistan ve Polonya ön plana çıkıyor. Milletler Ligi’nde Sırbistan noksan ekibiyle beklenin fazlaca altında kalmıştı. Avrupa’da gene daha üst düzey bir performans ortaya koyacaklardır. Polonya son yılların yükselen ekibi. Voleybol geçmişi olan da bir ülke. Milletler Ligi’nde final turuna önder çıkmışlardı. Avrupa Şampiyonası’nda da gruptaki favoriler içinde…

Polonya karşısında 3’te 1 yaptık

Filenin Sultanları hazırlık kapsamında Polonya’yla 3 kez karşılaştı. İlk hazırlık müsabakasını 3-1 (25-20, 25-23 ve 25-16) ve 3.’sünü de aynı skorla (22-25, 25-19, 25-20, 25-22) kaybeden kızlarımız, 2. hazırlık maçında ise Polonya’yı 3-2 (24-26, 25-23, 25-22, 22-25, 15-10) yendi. Son çalışmalarını İstanbul’da meydana getirecek kızlarımız, bu şekilde giderse, madalya koleksiyonundaki noksan Avrupa Şampiyonluğu da eylül başlangıcında tamamlanmış olacak!

Türkiye Kadın Milli Takımının tarihi destanında sırada Avrupa var

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz