Şampiyonlar A Milli Erkek Voleybol Takımı, yurda döndü – Voleybol Haberleri

A Ulusal Adam Voleybol Ekibi oyuncuları ve teknik heyeti ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Görevli Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Adam Ulusal Takımlar Koordinatörü Semih Oktay’ın yer almış olduğu ulusal ekip kafilesi İstanbul Havalimanı VIP Terminali’nde çiçeklerle karşılandı. 

Karşılamada; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Ulusal Adam Voleybol Ekibi Başantrenörü Alberto Giuliani ve A Ulusal Adam Voleybol Ekibi Kaptanı Arslan Ekşi, havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Teknik ekip ve oyuncuların oldukça mühim bir performans gösterdiğini söyleyen TVF Başkanı Üstündağ, “Türk milletine hayırlı olsun diyorum. Hanımlarımız da erkekler için ‘Milletler Ligi’ne hoş geldiniz’ dedi.

Erkekler ve bayanlar, Avrupa’da, dünyada, Milletler Ligi’nde, olimpiyat elemelerinde birlikte savaşım edecek. Bu durum da Türk sporu ve Türk voleybolu için bir ilk” şeklinde konuştu.

A Ulusal Adam Voleybol Ekibi Kaptanı Arslan Ekşi, bu seviyeye çıktıkları için mutlu bulunduğunu belirterek, “Aslolan zorluk derecesi yüksek şimdi başlıyor. Bu seviyede kalmak için daha oldukça çalışmamız gerekiyor. Dünyada ilk 12 ekip arasındayız. Olimpiyat biletini almak üzereyiz. Hem Altın Lig’de hem de FIVB Challenger Kupası’nda kazanılan şampiyonluklar, adamların de dünya seviyesinde bulunduğunu gösterdi. Şimdi Avrupa Şampiyonası’nda başarı hedefliyoruz” diye konuştu.

A Ulusal Adam Voleybol Ekibi Başantrenörü Alberto Giuliani ise takımla gurur duyduğunu belirterek, seneye Milletler Ligi’nde oynayacakları için oldukça mutlu bulunduğunu aktardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz