Arina Fedorovtseva: Türkiye’ye giderken korkum yoktu – Voleybol Haberleri

Fenerbahçe ile Sultanlar Ligi şamiyonluğuna ulaşan ve Rusya Ulusal Ekibi hazırlık kampında bulunan Arina Fedorovtseva ülkesi Rusya’da programa konuk oldu. Türkiye sorularına cevap veren Arina, taraftarların tutkulu şekilde takımlarını tuttuğunu söyledi.

FENERBAHÇE’DEN ARİNA PAYLAŞIMI

Tüm dünyada trend olan Barbie akımına Fenerbahçe de katıldı. Her insanın ‘Rus Barbie’ lakabını taktığı Arina Fedorovtseva için sarı-lacivertliler ‘Gerçek Barbie’nin kim bulunduğunu biliyorsun’ paylaşımında bulunmuş oldu. Gönderi kısa sürede büyük ilgi görmüş oldu.

İlgili Haberler

TÜRKİYE’YE GİDERKEN KORKUM YOKTU

Arina Fedorovtseva, ülkesindeki radyo programında “Türkiye giderken seni korkutan bir şey var mıydı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Korku yoktu. oyunuma yeni şeyler eklemeye gittim. Deneyimimi ve becerimi arttırdım. Aynı yönde devam edeceğim.”

“Ulusal takımda Terzic ile mükemmel çalışıyoruz. Her an inanılmaz güzel duygularla, ondan yeni bir şeyler öğrenme arzusuyla geçiyor. Her antrenman mümkün olmasıyla birlikte verimli oluyor.”

“Türkler futbolu daha fazlaca seviyorlar. 3 ekip var; Beşiktaş, Galatasaray ve Fener. Bu takımları çocukluklarından itibaren destekliyorlar. Aileden aileye nesilden nesile bu taraftarlığı aktarıyorlar. Bir ekibi desteklemiş olmak için desteklemiyorlar tam anlamıyla destekliyorlar. Otomobillerinde flamalar oluyor takımlarının katılmış olduğu her sporu gidip izliyorlar. Hanım voleybolunun popülerite olarak 3. sırada bulunduğunu söyleyebilirim. 1 futbol, 2 adam basketbol, 3 voleybol.”

“Maç kazandığımızda taraftarlar tanrıçaymış şeklinde davranıyorlar”

Kaybettiğinizde nasıl oluyor?

“Aynı şey fakat tam tersi. Fazlaca eleştireller. Fakat acele sakinleşiyorlar. Bir sonraki maçta salon gene full dolu oluyor. Siz tekrardan fazlaca tutkulu şekilde destekliyorlar.”

Taraftarlardan ne biçim hediyeler alıyorsun? Yiyecek?

“Fazlaca değişik hediyeler alıyorum. Yiyecek de armağan ediyorlar fakat onları yememe kuralım var.”

Arina Fedorovtseva: Türkiyeye giderken korkum yoktu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz