Bakan Osman Aşkın Bak, İşitme Engelliler Voleybol Milli Takımları’nı kabul etti – Voleybol Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 11-22 Temmuz 2023 tarihleri içinde Karabük Yenimahalle Spor Salonu’nda meydana getirilen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda altın madalya kazanan İşitme Engelliler Adam Voleybol Ulusal Ekibi ile Avrupa İkincisi olan İşitme Engelliler Hanım Voleybol Ulusal Takımlarını kabul etti.

Bakanlık merkez binada gerçekleşen kabulde, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, İşitme Engelliler Voleybol Ulusal Ekip antrenörleri ve voleybolcular ile Brezilya’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Badminton Şampiyonası’nda savaşım eden sporcular da yer aldı.
Avrupa şampiyonu İşitme Engelliler Adam Voleybol Ulusal Ekibi’nı ve Avrupa İkincisi olan İşitme Engelliler Hanım Voleybol Ulusal Ekibi’nı başarılarından dolayı kutlayan Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, “Güzel bir başarı elde ettiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ortaya koyduğunuz savaşım için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Voleybolda hem ulusal ekip hem kulüpler düzeyinde mühim bir çıkıştayız”

Voleybolda son dönemde alınan başarılara dikkat çeken Bakan Bak, “Voleybolda hem ulusal ekip hem kulüpler düzeyinde mühim bir çıkıştayız. A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız 2023 FIVB Hanımefendiler Milletler Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı. Sizler de Karabük’te düzenlenen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda erkeklerde şampiyonluk, hanımlarda ise ikincilik elde ettiniz. Bizleri gururlandırdınız. Maçlarınızı ekrandan büyük bir heyecanla takip ettim. Kazanmış olduğunuz başarılarla milletimizi sevindirdiniz. Başarılarınızın devamını temenni ediyorum” diye konuştu.

“Ülkemize sporda çağ atlatmış bir liderimiz var”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın spordan gelen birisi olmasının fazlaca mühim bulunduğunu vurgulayan Bakan Bak, “Ülkemize sporda çağ atlatmış bir liderimiz var. Spor karşılaşmalarını yakından takip ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde dezavantajlı yurttaşlarımız için mühim destek sunar yapılmış oldu. Hem aile hem de spor anlamında ciddi olanaklar sağlamış oldu. Sporcularımızın pek fazlaca şampiyonaya katılmasına vesile oldu. Bu anlamda emekleri bulunan önceki dönem bakanlarımıza, Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Bakan Bak, İşitme Engelliler Voleybol Ulusal Takımları’nda savaşım eden ve bununla beraber evli olan Mübeccel ve Cevat Şimşek çiftinin evlatları 6 yaşındaki Arda ve 4 yaşındaki Alya ile de yakından ilgilendi.
Sohbetlerin arkasından Bakan Dr. Osman Aşkın Bak’a ulusal sporcuların imzasının olduğu forma armağan edild

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz