Melissa Vargas: Milli takımda zevk alarak oynuyorum – Voleybol Haberleri

Milletler Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Filenin Sultanları’nın yeni üyesi Melissa Vargas mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Türkiye’nin yaşamının bir parçası bulunduğunu analatan Vargas, en büyük hedefini deklare etti.

“HARİKA HİSSEDİYORUM”

Fazlaca mutluyuz, oldukca gururluyuz. Şu anda bu şampiyonluğun tadını çıkarıyoruz. İlk kez Türk forması giyindiğim bir turnuvada şampiyon olduğumuz için mükemmel hissediyorum

2021 senesinde Türk vatandaşı oldunuz. Bir Türk hanımı olarak şampiyonluğu almak size neler hissettirdi?

Filenin Sultanları’nın bir parçası olmak oldukca güzel bir duygu. Takımıma yardım edebildiğim için, bu mükemmel formayı giyindiğim için oldukca mutluyum.

Melissa Vargas: Milli takımda zevk alarak oynuyorum

‘TÜRKİYE BENİM HAYATIMIN BİR PARÇASI’

Türkiye sizin hayatınızda nasıl bir yere haiz?

Uzun senelerdir Türkiye’deyim. Bildiğiniz gibi bununla birlikte Fenerbahçe’de forma giyiyorum. Kalamış’ta yaşıyorum. İstanbul’u ve Türkiye’yi oldukca seviyorum. Burada birçok dostum, dostum var. Fenerbahçe taraftarı ve dostlarım beni ilk günden beri sevmiş oldu ve buraya alışmam için yardım etti. Onlara oldukca teşekkür ediyorum. Türkiye benim hayatımın bir parçası, burada mutluyum.

‘TÜRK KADINI PES ETMETEN BİR YAPIYA SAHİP’

Türk hanımı savaşçı, kesin, ailesine ehemmiyet veren, azimli, güzel, devamlı çözüm arayan, pes etmeyen bir yapıya haiz.

Ciddi bir sakatlık yaşayıp spor hayatına ara verdiniz. Bu süreç sizin yaşamınızı nasıl etkiledi?

Sporun her anında başınıza ummadığınız, istemediğiniz yada zorlanacağınız şeyler gelebilir. Mühim olan bunlar başınıza vardığında ne yaptığınızdır. Ben pes etmeyerek, gençliğimin ve fizyolojik dayanaklılığımın da yardımıyla daha oldukca emek vererek, doğru kişilerin yardımıyla o günleri atlattım. Kolay olmayan bir süreçti fakat şu an her şey yolunda.

Melissa Vargas: Milli takımda zevk alarak oynuyorum

‘MİLLİ TAKIMDA ZEVK ALARAK OYNUYORUM’

Sahada görüyorsunuz aslına bakarsan. Eğlenerek, dans ederek, zevk alarak oynuyorum ulusal takımda. Fazlaca güzel bir ortam var ve takımdaki hep beraberce oldukca iyi anlaşıyorum. Verdiğim karardan dolayı oldukca mutluyum. Ümit ederim sizler de beni ulusal formayla görmekten benim kadar mutlusunuzdur.

Son olarak, geleceğe yönelik en büyük hayaliniz nedir?

Bir insan olarak sıhhatli olmak, ailemin ve sevdiklerimin sıhhatli ve rahat olması, büyük felaketlerin yaşanmaması ve her insanın sulh içinde yaşaması en büyük dileğim. Sporcu olarak ise oynadığım her maçı kazanmak isterim. Takıma yardım etmek, zor anlarda çözüm üretmek, eleştiri sayılarda korkusuzca mesuliyet almaktan zevk alıyorum. Oynadığım tüm turnuvaları hem kulüpte hem ulusal takımda kazanmak, şampiyonluklar yaşamak ve olimpiyatlarda madalya kazanmak en büyük isteğim diyebilirim.

Melissa Vargas: Milli takımda zevk alarak oynuyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz