U22 Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’nda şampiyon Türkiye! – Voleybol Haberleri

Balkan Voleybol Birliği tarafınca Şimal Makedonya’nın ev sahipliğinde 14-16 Temmuz tarihleri içinde düzenlenen U22 Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’nda Batuhan Kuru-Sacit Kurt ikilisinden oluşan Türkiye Plaj Voleybolu Adam Ulusal Ekibi, namağlup şampiyon oldu. Grup aşamasında Sırbistan, Şimal Makedonya ve Romanya’yı 2-0’lık skorlarla yenik eden ay-yıldızlılar, yarı finalde tekrardan Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Bu mücadeleden de 2-0’ık skorla galip ayrılan milliler, adını finale yazdırdı. Finalde Kosova ile karşılaşan Türkiye,  mücadeleyi 2-0’lık skorla kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

KADINLARDA GÜMÜŞ MADALYA

Türkiye, turnuvada hanımefendiler kategorisinde ise gümüş madalya kazanmıştır. Ecem Aksoy – Esra Demirkıran ikilisinden oluşan Türkiye Plaj Voleybolu Hanım Ulusal Ekibi, grup aşamasında Romanya ve Şimal Makedonya’yı 2-0 yenik ederken, Sırbistan’a 2-1 yenildi. Yarı finalde Romanya’yı 2-0 ile geçerek adını finale yazdıran ay-yıldızlılar, finalde Kosova’ya 2-1 yitirdi ve turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

İdil Gür-Ceylin Sayar ikilisinden oluşan ikinci ekip ise dördüncü oldu. Grup aşamasında Sırbistan, Şimal Makedonya ve Romanya’yı 2-0’lık skorlarla yenik ederek adını yarı finale yazdıran milliler, bu mücadelede Kosova’ya 2-1 yenik oldu. Ay-yıldızlılar, üçüncülük maçında da Romanya’ya 2-0 yenik oldu ve turnuvayı 4’üncü sırada tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz