Japonya-Türkiye maç sonucu:3-2 – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi’nde 3. hafta maçları için Tayland’da boy gösteriyor. Ay-Yıldızlılar; Japonya, Tayland, Brezilya ve Hırvatistan ile karşılaşacak. Türkiye, buradaki ilk maçında Japonya ile savaşım etti. Karşılaşmaya tutuk süregelen Milliler, ilk 2 seti Japonya’ya verdikten sonrasında sonraki iki seti alarak maçı final etabına taşımayı başardı. Sadece final etabında Japonya set başlangıcında farkı açtı ve final setini 15-9, maçı da 3-2 kazanmıştır.

SALON: Hua Mak
HAKEMLER: Ebrahim Ali Jaafar (Bahreyn), Pawel Burkiewicz (Polonya)
JAPONYA: Matsui, Nishida, Miyabe, Nagaoka, Ishikawa, Yamada, Fukudome (L) (Irisawa, Araki, Wada, Hayashi, Seki, Inoue)
TÜRKİYE: Elif, Hande, Zehra, Ebrar, Saliha, Eda, Gizem (L) (Cansu, Derya, İlkin)
SETLER: 25-23, 25-23, 21-25, 16-25, 15-9
SÜRE: 2 saat 19 dakika

Japonya-Türkiye maç sonucu:3-2

İLK SET SONUCU: 25-23 (Japonya)

İKİNCİ SET SONUCU: 25-23 (Japonya)

ÜÇÜNCÜ SET SONUCU: 25-21 (Türkiye)

DÖRDÜNCÜ SET SONUCU: 25-16 (Türkiye)

2-0 geriye düştüğümüz maçta setlerde 2-2 beraberliği yakaladık ve savaşım final etabına uzadı.

Millilerimizi sahaya çıkmış olduğu ilk 6’sı şu şekilde; Hande Baladın, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt, Saliha Şahin, Elif Şahin, Şahika Şahin

 16 takımın savaşım etmiş olduğu Milletler Ligi’nde üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer edinen takımlar finallerde savaşım etme hakkı kazanacak. 2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise 12-16 Temmuz’da ABD’nin ev sahipliğinde Arlington şehrinde düzenlenecek.

Japonya-Türkiye maç sonucu:3-2

ÜÇÜNCÜ SIRADAYIZ

Ligde 6 yengi ve 2 yenilgisi bulunan A Ulusal Hanım Ekibi, ilk iki hafta sonunda 3. sırada yer ediniyor. Milletler Ligi’nde üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer edinen takımlar, finalde savaşım etme hakkı kazanacak.

VARGAS VE SİMGE AKÖZ KADRODAN AYRILDI

2023 FIVB Hanımefendiler Milletler Ligi’nde savaşım eden A Ulusal Hanım Voleybol Takımımızın, Tayland ekibi belli oldu. Vargas ve Simge Aköz kadrodan çıkarılırken yerine Gizem Örge ile Meliha Diken dahil oldu. Santarelli’nin Vargas’ı dinlendirip final etabında ekibe dahil etmesi planlanıyor.

TAYLAND’DA YOĞUN İLGİ

Filenin Sultanları, Bangkok’taki havalimanı çıkışında yoğun ilgi ile karşılandı. Asyalı taraftarlar bilhassa Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Hande Baladın ve Ebrar Karakurt ile fotoğraf çektirdi. Taraftarlar, Hande Baladın ve Zehra Güneş’e kendilerini tasarladıkları oyuncakları armağan etti.

ANTALYA’DA TEK MAĞLUBİYET

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin Antalya’da düzenlenen ilk haftasında oldukça iyi bir başlangıca imza attı. Filenin Sultanları bu süreçte Cenup Kore’yi 3-0, Sırbistan’ı 3-1 ve İtalya’yı 3-0’lık skorlarla geçti. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi oldukça iyi bir performans sergilemesine karşın ABD Birleşik Devletleri’ne 3-2 yenik olarak, Antalya etabını tamamladı.

HONG KONG’DA TEK YENİLGİ

Filenin Sultanları, Hong Kong’da düzenlenen ikinci etap maçlarında da iyi bir performans sergiledi. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, Hollanda’ya set vermedi. Ay-Yıldızlılar öteki maçta Polonya’ya 3-0 yitirdi. Filenin Sultanları arkasından oynanan müsabakalarda Kanada’yı 3-0, Dominik Cumhuriyeti’ni ise 3-1’lik skorla yenik etti.

Filenin Sultanları’nın VNL’nin üçüncü haftasındaki 14 kişilik ekibi şu şekilde:

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazı: Ebrar Karakurt

Orta Oyuncular: Eda Erdem, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Yasemin Güveli

Smaçörler: İlkin Aydın, Hande Baladın, Derya Cebecioğlu, Saliha Şahin, Meliha Diken

Liberolar: Gizem Örge, Ayça Aykaç

Japonya-Türkiye voleybol maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Bugün Bangkok’ta oynanan ve saat 13.00’te süregelen Japonya-Türkiye maçı TRT Spor’dan naklen yayınlanıyor. Karşı karşıya gelme ile ilgili detaylar haberimizde…

Japonya-Türkiye maç sonucu:3-2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz