Malwina Smarzek’in yeni takımı belli oldu! Türkiye sözleri olay olmuştu – Voleybol Haberleri

Brezilya’nın Osasco takımıyla geçirdiği kulüp sezonunun peşinden ülkesine dönen Polonyalı pasör çaprazı Malwina Smarzek, Türkiye hakkında fazlaca konuşulacak ifadeler kullanmıştı. Smarzek’in yeni kulübü resmen belli oldu.

SPİKERİN SORUSUNA KIZDI: YAPMAYACAĞIM
Polonya Ulusal Ekibi ve Novara başantrenörü Lavarini ile içinde sorun olup olmadığına dair soruya, “Yangını söndürmemize gerek yoktu şu sebeple aramızda öyleki bir şey yoktu. Birbirimizle hiçbir çatışmamız olmadı. Lavarini ilkin beni aradı. Öteki seçilen kızlar benzer biçimde resmi bir kişisel e-posta aldım ve koçun hala gözlemlediği kızlarla iletişime geçeceğine dair data aldım. Bir WhatsApp mesajının peşinden görüntülü görüşme ayarladık. Fazlaca düzgüsel bir görüşmeydi. Kendi adıma Novara’da kolay bir yolumuz olmadığını düşünüyorum fakat burada kişisel ilişkiden değil, sportif yönden bahsediyorum şu sebeple ben ve o bu şeyleri fazlaca iyi ayırıyoruz ve birbirimize saygı duyuyoruz. Aramızda herhangi bir gerginliğe gerekçe yoktu. Bir yıl önceki o görüşmeler hiçbir şekilde alevlenmedi.” yanıtını vermişti.

Malwina Smarzekin yeni takımı belli oldu Türkiye sözleri olay olmuştu

DEPRESYON TEDAVİSİ GÖRÜYORUM
“Geçen yıl takıma asla faydam olmadı şu sebeple hala depresyon tedavisi görüyorum, şimdi problem yok. Ürkü atak geçirdim, artık hepimiz biliyor. Rusya’da her şeyin başladığı o an, oradaki her şey beni fazlaca etkiledi. Sebep bu değildi fakat beni öldürdü. Lavarini’ye depresyonda olduğumu söylemedim, o noktada depresyonum bulunduğunu bilmiyordum. Kendime teşhis koyacak bir psikiyatrist değilim fakat bir şeylerin ters gittiğini biliyordum.”

Rus ekibi Kaliningrad’da oynamasıyla ilgili olarak, “İtalya’da Novara’da geçirdiğim ve mental olarak beni yoran ve benim için iyi olmayan sezondan sonrasında yorulmuştum. Hepimiz Kaliningrad’a yalnızca para için gittiğimi konuşuyor. Kaçış arıyordum’

‘TÜRKİYE’Yİ SEVMİYORUM’
“Niçin Türkiye’ye gitmiyorsun, en iyi orada ödeme yapıyorlar?” şeklinde sual sordu. Smarzek ise bu soruya: “Türkiye’yi sevmiyorum.” yanıtını verdi.

‘EGONU 1 YIL SONRA DÖNDÜ’
Sunucu bunun üstüne Polonyalı oyuncuya Paola Egonu’nun Türkiye’ye geldiğini hatırlattı. Bunun üstüne Smarzek: “Fakat bir yıl sonrasında geri dönüyor.” dedi. Sunucunun “Senin için tek bir yön var. Polonya’da oynamayacaksın. Türkiye’yi sevmiyorsun, sana Brezilya’da para vermiyorlar. Doğrusu İtalya?” şeklinde konuşmasının peşinden Smarzek: “Çin yada Japonya da var.” demişti.

Malwina Smarzekin yeni takımı belli oldu Türkiye sözleri olay olmuştu

İTALYAN KULÜBÜ RESMEN AÇIKLADI
Malwina Smarzek, gelecek sürem İtalyan ekibi Casalmaggiore forması giyecek. Bergamo ve Novara’dan sonrasında Smarzek’in İtalya’daki üçüncü deneyimi olacak.

İFTİRA ATMAK İSTEMİYORUM AMA…
Öte taraftan daha ilkin verdiği röportajda Brezilya’da sezonu geçirdiği kulübün kendisine hala borcu bulunduğunu dile getirerek şunları söylemişti; “Brezilya’da fazlaca büyük finansal sorunları var. Hala bana ödeme yapmak zorundalar. Sezona borçsuz başladıkları için bu takıma kara çalma atmak istemiyorum. Fakat kontratımı yerine getirir, her gün antrenman yapar ve maç oynarsam, onların da o kontrata sadık kalmalarını beklerim.”

STYSIAK ŞAKASI
Mevzu Polonya Ulusal Takımına vardığında Smarzek’e en anlaşamadığı ulusal ekip arkadaşı soruldu, Polonyalı oyuncu bu soruya gülerek “Magdalena Stysiak” dedi ve “Latife doğal ki” diyerek eklemede bulunmuş oldu. Sunucunun kendini ve Magda’yı beraber ilk 6’da görüyor musun?” demesi üstüne konuk voleybolcu: “Vurgunculuk yapmaktan yoruldum” dedi.

Sunucunun kendini ve Magda’yı beraber ilk 6’da görüyor musun?” demesi üstüne konuk voleybolcu: “Vurgunculuk yapmaktan yoruldum” dedi. (Skorer)

Malwina Smarzekin yeni takımı belli oldu Türkiye sözleri olay olmuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz