Bezilya’dan resmi açıklama: Ana Cristina ve Gabi krizi – Voleybol Haberleri

VNL’de 2. hafta maçları öncesi kadrolar açıklanırken Brezilya’da forma giyen VakıfBank’ın kaptanı Gabi ve Fenerbahçeli Ana Cristina’dan fena haberler geldi. Brezilya mevzuyla ilgili resmi izahat yapmış oldu.

SULTANLAR BİR SIRA YÜKSELDİ

Internasyonal Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafınca belirlenen Voleybol Hanım Ulusal Takımlar Dünya Sıralaması güncellendi.

BAŞKAN CANLI YAYINDA AÇIKLADI

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız, 2023 FIVB Milletler Ligi’nde İtalya’yı 3-0’lık skorla yenik etmiş olduğu maçın arkasından puanına 13.16 puan ekledi ve listede bir basamak yükselerek altıncı sıraya yerleşti. Bugün oynanan maçların arkasından Sırbistan ve İtalya birer basamak geriledi.

Takımların mevcut enerjisini ve sıralamadaki konumunu yansıtan listenin zirvesinde Brezilya yer ediniyor. 378 puana haiz Brezilya’yı 368 puanla son Olimpiyat şampiyonu ABD Birleşik Devletleri takip ederken, son Dünya Şampiyonu Sırbistan ise 358 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Bezilyadan resmi açıklama: Ana Cristina ve Gabi krizi

FIVB Bayanlar Dünya Sıralaması

1. Brezilya 378

2. ABD Birleşik Devletleri 368

3. Sırbistan 358

4. İtalya 358

5. Çin 351

6. Türkiye 327

7. Japonya 325

8. Polonya 291

9. Rusya 277

10. Dominik Cumhuriyeti 261

BREZİLYA’DA SAKATLIK KRİZİ

Geçtiğimiz sezonun VNL ve Dünya Şampiyonası finalisti Brezilya’da yıldız isimlerinden fena haber geldi. Ana Cristina De Souza ve Gabi Guimaraes, Brezilya’nın Milletler Ligi ikinci haftası için 14 kişilik kadrosunda yer almadı.

JESUS’U YAKAN OLAY

GABİ YOK

VakıfBank ile CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanan kaptan Gabi, Brezilya Ulusal Ekibi’nda VNL’e başlayamadı. Başantrenör Ze Roberto’nun korumacı davranılmış olduğu Gabi, sol dizinde ağrının geçmemesi sebebiyle ekibe dahil edilmedi.

Ge Globo’nun haberinde şu ifadeler kullanıldı; Gabi Guimaraes, Türkiye’deki yoğun sezonun arkasından fizyolojik olarak hala yüzde 100’ünde değil. Sol dizindeki rahatsızlıktan kurtulması gerekiyor. Grup etabının son aşamasında 3. hafta sahalara dönmesi umut ediliyor.

Bezilyadan resmi açıklama: Ana Cristina ve Gabi krizi

ANA CRİSTİNA İDMANDA SAKATLANDI

Brezilya’nın dün meydana getirilen idmanında Fenerbahçeli yıldız Ana Cristina talihsiz bir sakatlık geçirdi. İdmana devam edemeyen yıldız smaçör, pas atarken sağ dizindeki menisküsten sakatlandı. İdman sonrasında testlerden geçti ve Brezilya etabına katılmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz