Sahne Filenin Sultanları’nın! Milletler Ligi’nde 2. etap… – Voleybol Haberleri

Olimpiyat elemeleri ve Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterecek Filenin Sultanları, yeni alıştırmacı Daniele Santarelli’yle ilk tehlikeli sonuç imtihanını Milletler Ligi’nde (VNL) veriyor. Türk vatandaşlığı alan ve bu sürem Ay Yıldızlı formayı girmeye hak kazanan Vargas’ın da gelişiyle kadro tercihi büyük merak mevzusu olmuştu. Nitekim, Antalya’nın ev sahipliği yapmış olduğu VNL 1. etabında Türkiye, Cenup Kore, Sırbistan, İtalya ve ABD şeklinde son yılların voleybolu domine eden ülkeleriyle karşılaştı. Tamamlanmamış kadrolu da olsalar, büyük resmi göstermese de bir düşünce verme açısından önemliydi.

Vargas’ın katkısı büyük oldu!

Başantrenör Santarelli, geniş kadrodan; Cansu Özbay, Elif Şahin (Pasör), Vargas, Ebrar Karakurt (Pasör Çaprazı), Hande Baladın, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Saliha Şahin (Smaçör), Eda Erdem, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Kübra Akmaş (Orta Oyuncu) ve Simge Aköz, Gizem Örge’yi (Libero) seçerek ilk etap maçlarında sahaya sürdü. En net görülen ise, pasör çaprazındaki ‘öncü’ alternatif Vargas’ın büyük katkı sağlayacağı ve skor enerjisini artıracağı oldu. Milletler Ligi, yeni antrenörle nasıl bir yol izleyeceği dört gözle beklenen Filenin Sultanları için avantaj elde eden bir süreç olacak.

Şimdi sıra Hong Kong’taki 2. etapta olacak. İlk etabı namağlup önder bitiren Polonya’nın da yer almış olduğu bu bölümde Türkiye, Polonya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti ve Hollanda’yla karşılaşacak. Milletler Ligi’ndeki 5. maçımız, çarşamba günü sıfır çeken takımlardan kabul edilen Hollanda olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz