Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda şampiyon Türkiye! – Voleybol Haberleri

Organizasyonda 1 no’lu seri başı olarak savaşım eden Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan Hanım Kar Voleybolu Ulusal Ekip, A Grubu’ndaki ilk maçında Avusturya 2 takımına 2-1 yenik oldu. Ay-yıldızlılar, gruptaki ikinci maçında Polonya takımını 2-0 yenik ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde Çekya 3 takımını set vermeden 2-0’lık sonuçla geçen milliler, yarı finalde Polonya takımını bir kez daha 2-0 yenik etti ve finale terfi etti. Finalde Romanya takımını üç set sonunda 2-1 yenik etmeyi başaran ay-yıldızlı sporcular, 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nı altın madalya ile tamamladı.

CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda Türkiye’yi hanımlarda temsil eden Su Şimdin-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın dörtlüsünden oluşan ulusal ekip ise ön eleme turunda Çekya 3 takımına 2-0 yenik olarak ana tabloya kalma şansını yitirdi ve turnuvaya veda etti.

Erkeklerde ay-yıldızlı bayrağı temsil eden Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür üçlüsünden oluşan Ulusal Ekip ise A Grubu’nda oynadığı karşılaşmalarda Ukrayna’ya 2-1, Avusturya’ya 2-0 yenik olarak turnuvada veda etti.

Milliler ek olarak, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde meydana gelen zelzele felaketinde yaşamını kaybeden vatandaşları anmak amacıyla karşılaşmaların seremonisine “Türkiye için el ele, beraber güçlüyüz” pankartı ile çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz