Çukurova Belediyesi Adana Demirspor, Antalya’da kampa girdi – Voleybol Haberleri

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle liglere verilen ara sebebiyle antrenmanlarına da ara verdi. Çukurova’nın Sultanları, mart ayında başlamış olacak olan lig öncesi Adana’daki salonlarının depremzedelere tahsis edilmesi sebebiyle Antalya’da kampa girdi. Ekip hazırlıklarına Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda yapmış olduğu antrenmanlar ile devam ediyor. 

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’da, Genel Menajer Tuğçe Keçeli, Başantrenör Mustafa Ümit Uysal, Kaptan Güldeniz Önal, 2’nci Kaptan Dilara Sağbaş ile tecrübeli oyuncu Alesia Rihlyuk yaşanmış olan süreç ve gelinen nokta ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

‘SARSINTIYI ÇOK SERT HİSSETTİK’

Genel Menajer Tuğçe Keçeli, en yüksek motivasyonu sağlamak için sahaya çıkacaklarını söylemiş oldu. Keçeli, “Sarsıntıyı oldukça sert hissettik. Fazlaca korktuk. Fakat hem ülkemiz hem ilimiz oldukça şükür öteki illerle kıyaslanamayacak şekilde ayakta. Doğal olarak buna hem şükrediyoruz hem minnettarlığını yaşıyoruz. Kaybettiğimiz birçok insan var. Canımız yanıyor, öfkeliyiz. Hayatta kalmanın minnettarlığını ve şükrünü tüm bu karışık duygularla yaşıyoruz” dedi.

‘BUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

Başantrenör Mustafa Ümit Uysal ise, “Bu büyük felakette ailelerini kaybedenlere başsağlığı arzuluyorum. Tüm, ülkemizin başı sağ olsun. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Fazlaca büyük bir felaketti. Ikimiz de bu süreçte Adana’daydık. Depremi yaşadığımız süreç kolay bir süreç değil. Ruhsal anlamda her insanın zorlandığı, hala da devam eden bir süreç. Kulübümüzün ve Muratpaşa Belediyesi’nin bizlere elde etmiş olduğu imkanlar dahilinde Antalya’da kampa girdik. Biz ekip olarak ve oyuncular olarak bunun üstesinden geleceğiz. Hedefimizde hiçbir değişim olmadı. Devamlı için en iyisini hayata geçirmeye çalışan bir grup olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ekip kaptanı Güldeniz Önal da, “Tanım edilmez bir duygu. Biz iki tane depremi yaşadıktan sonrasında ailelerimizin yanına gitmeye çalıştık bir halde. Geride kalan süreci onların yanında geçirdik. Uzaktan bile olsa şahıs olarak, empati olarak oldukça zor bir süreçti” ifadelerini kullandı.

‘İYİLEŞME SÜRECİNDEYİZ’

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor 2’nci Kaptanı Dilara Sağbaş ise şunları söylemiş oldu:

“İyileşme sürecindeyiz. Burada süratli bir halde toparlanacağız inşallah azca bir süre kaldı. Doğal ki sorumluluklarımız da var, işimizin başındayız. Sürem başlangıcında hedeflediğimiz yerde olmak için sahada olacağız. Birliğimizi her insana göstereceğiz. Bunun haricinde şahsen söylemek istediğim bir şey var.  Evet normalleşme sürecindeyiz, normalleşmek zorundayız akıl sağlığımız için fakat bu süreçte elimizi birazcık vicdanımıza koymamız icap ettiğini düşünüyorum. Birazcık daha insanların empati yapmasını isterim dileğim bu.”

Takımın tecrübeli oyuncularından Alesia Rihlyuk da şöyleki konuştu:

“Elbet bu sıkıntılı dönemde, hayatımızı kaybedebileceğimizi düşündüğümüzde travmatize olduk fakat korkumuzu beslememek, ürkü olmamak, pozitif düşünmek için çabalıyoruz. Binalarımızın gelecekteki ihtimaller içinde artçılarda da ayakta kalacağına güvenip, pozitif düşünüp, güçlü olmak istiyoruz.” (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz