Voleybolda 8 takım liglerden çekildi – Voleybol Haberleri

TVF’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, AXA Sigorta Efeler Ligi’nden Hatay Büyükşehir Belediyespor, Erkekler 2. Lig’den Malatya Büyükşehir Belediyespor ile Hatay Üzümdalı Gençlikspor, Alpaslan Sanayi Erkekler 1. Lig’den Gaziantep Gençlikspor ile Hatay Yeşilkentspor, Bayanlar 1. Lig’den Gaziantep Merinos Gençlikspor ve Bayanlar 2. Lig’den Hatay Voleybol Gençlikspor ile Antakya Belediyesi Gençlikspor’un 2022-2023 sezonunun kalan bölümünde ligden çekilme talebi kabul edildi.

Söz mevzusu takımların 2022-2023 sezonu ikinci devresinde oynadıkları müsabakaların oynanmamış sayılarak puanlama sisteminden çıkarılması ve bir sürem sonrasında aynı haklarla liglerde yer alma taleplerinin kabul edilmiş olduğu açıklandı.

Bu takımlarda forma giyen oyunculara 10 Mart geçmişine kadar ek aktarma hakkı tanındığı aktarılarak, şu ifadelere yer verildi:

“2022-2023 sezonu federasyonumuz faaliyetleri çerçevesinde müsabakalara katılan sadece zelzele sebebiyle müsabakalara katılamayacağını bildiren ekip sporcularının, lisanslı oldukları kulüplerinin yazılı muvafakat vermeleri koşuluyla ve 2022-2023 voleybol sezonu bitimine kadar geçerli olmak suretiyle federasyonumuz faaliyetlerinde liglerde yer edinen öteki tüm takımlar adına lisans çıkarıp bu takımların resmi müsabakalarında sahada yer alabilmeleri için 10 Mart 2023 geçmişine kadar bu sporculara ek aktarma hakkı tanınmasına ve TVF Sporcu Lisans, Vize ve Geçirme Emirinin 26. maddesinin birinci ve ikinci fıkraları uyarınca yukarıda belirtilen lisans çıkarma hakkının, talimatın mecburi kıldığı maksimum Türk sporcu sözleşme/lisans hakkını dolduran takımlar için en fazla 2 Türk vatandaşı sporcuyla sınırı olan olmasına karar verilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz