Tüm ailesini depremde kaybeden Abdulkadir Terlik hayata sıkı sıkıya tutundu – Voleybol Haberleri

Kahramanmaraş merkezli Zelzele felaketinde binlerce şahıs annesini, babasını, kardeşini, aile büyüklerini, akrabalarını yitirdi; evinden, yurdundan oldu.

YAŞAMA TUTUNDU

Depremin acısını en yakından yaşayan adlardan birisi de tüm ailesi yıkıntı altında kalan Kilis Gençlik Spor Kulübü voleybolcusu Abdulkadir Terlik. 20 yaşındaki voleybolcu yaşamış olduğu acıya karşın yılmadan mücadelesini devam ettireceğini belirtirken binlerce insana ümit olacak, yol gösterecek açıklamalarda bulunmuş oldu.

KALDIĞIM EV YIKILMADI AMA AĞIR HASAR ALDI

İskenderun Dumlupınar mahallesinde kirada oturdukları 5 kattan oluşan Itina Apartmanı’nda babası Mehmet Terlik, anası Safiye Terlik, ağabeyi Bedir Terlik, kız kardeşi İslim Erkan ve 40 günlük yeğeni Ömer Erkan’ı kaybeden Abdulkadir Terlik, depremin peşinden yaşadıklarını ve bundan sonrasında yapacaklarını şu sözlerle söyledi: “Depremi ben de Kilis’te yaşadım. Kaldığım ev yıkılmadı fakat ağır hasar aldı, 2 gün spor salonunda yattık.

Tüm ailesini depremde kaybeden Abdulkadir Terlik hayata sıkı sıkıya tutundu

İLK FIRSATTA İSKENDERUN’A GİTTİM AMA…

O süreçte İskenderun’da yaşayan ailemi defalarce telefonla aradım fakat ulaşamadım. Onlardan asla Haber alamayınca oldukça endişelendim. Toplumsal medya hesabımdan bir sıhhat haberi alabilmek için yardım istedim. Derhal arkasından olanak bulur bulmaz da İskenderun’a geldim. Dostlarım, ailemin yaşamış olduğu apartman enkazının önünde benim adıma bekliyorlardı. Maalesef hepsini kaybettiğimi anladım. Cenazeleri görmemem için ‘Bugünlük emek verme durdu’ diyerek beni enkazın önünden uzaklaştırdılar.

BEN GÜÇLÜ DURDUKÇA ANNE VE BABAM YiNE MUTLU OLACAK

Ben eğer Kilis Gençlik Spor Kulübü’ne aktarma olmasaydım ben de aynı apartmanda aynı kaderi yaşayacaktım. Dün hepsini maalesef kendi ellerimle defnettim. Şu anki duygularımı tanım etmem hakikaten oldukça zor. Fakat ben her zorluğun üstesinden gelecek bir yapıdayım. Bu acıyı da, bu zor yaşamı da tek başıma sırtlayacak kadar kuvvetli biriyim. Hayatta dik ve kuvvetli durduğum sürece annem babam mutlu olurdu, gene o şekilde olacak. Oldukca çalışacağım, daha da başarıya ulaşmış bir sporcu olacağım.”

(Özgürlük)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz