Çukurova Belediyespor oyuncusu Lucia Bosetti, İtalyan basınına Adana’nın durumunu anlattı – Voleybol Haberleri

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Çukurova Belediyespor forması giyen İtalyan voleybolcu Lucia Bosetti, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin peşinden yaşadıklarını İtalyan basınına söyledi.

Bosetti “Durum oldukça acıklı” ifadelerini kullandı. İşte ayrıntılar…

SEZON BAŞINDA TRANSFER OLDU

Sultanlar Ligi’ne çıkarak adından söz ettiren Çukurova Belediyesi SK, aktarma sezonunda İtalyan ulusal ekibi smaçörü Lucia Bosetti’ye imza attırmıştı.

Çukurova Belediyespor oyuncusu Lucia Bosetti, İtalyan basınına Adananın durumunu anlattı

1.75 boyundaki 33 yaşındaki İtalyan yıldız 2014-2016 yılları aralığında Fenerbahçe forması da giymişti. İtalya ulusal ekibi formasıyla Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan Bosetti, Bergamo formasıyla da Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldırdı.

TRANSFERİNİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’a aktarma sürecini özetleyen İtalyan yıldız şu sözleri kullanmıştı: Benim için aktarma süreci aslına bakarsak oldukça sıkıntılı oldu. Karar vermek oldukça güçtü şundan dolayı her şeyden ilkin İtalya Ligi’nde olmayı ve oradaki turnuvaları oynamayı oldukça seviyorum. 

Oradan uzaklaşma fikri ilk olarak iyi bir düşünce şeklinde gelmedi, hatta gelen teklifi düşündüğüm dönem onlarca kere “Hayır” dedim. Evimden, konfor alanımdan oldukça uzaktı ve Adana daha ilkin gelmediğim bir kent… Fakat sonrasında bir sabah uyandım ve “Evet bir dakika, ben bunu yapmak isterim.” dedim şundan dolayı bazı yeniliklere imza atarak bir şeyleri değişiklik yapmak ve yeni deneyimler elde etmek istiyordum. 

Peşinden “Yapacağım ben bunu.” dedim, kararımı verdiğimde menajerimi aradım. “Hala beni istiyorlarsa ben tamamım.” şeklinde konuştum ve tüm gelişmeler aniden oldu. Buraya erişince ve takımıma katılınca anladım ki oldukça doğru bir karar vermişim şundan dolayı her şey oldukça güzel gidiyor.”

Çukurova Belediyespor oyuncusu Lucia Bosetti, İtalyan basınına Adananın durumunu anlattı

DEPREM SONRASI YAŞADIKLARINI ANLATTI

Lucia Bosetti,  merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki zelzele sonrası yaşadıklarını İtalya haber ajansı ANSA’ya söyledi.

Bosetti “Adana’da durum acıklı. Şehirden çıkmak için her yolu deniyoruz fakat şu anda oldukça zor görünüyor.” dedi. Kendi durumuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Bosetti, “Evler kullanılamaz durumda ve sanırım otomobilde uyuyacağız. Bana yazan her insana, onlara iyi olduğumu söylemek isterim. Türkiye için yakarış ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz