Deprem sonrası Malatya’da voleybolcular enkaz altında kaldı! – Voleybol Haberleri

Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde zelzele bulunduğunu duyurdu. Birçok şahıs yıkıntı altına kalırken Malatya Büyükşehir Belediyesporlu 6 voleybolcunun konakladıkları otelde yıkıntı altında kalmış olduğu öğrenildi.

10 İLDE HİSSEDİLDİ

AFAD’ın yapmış olduğu açıklamaya gore Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Zelzele saati 04.17 olarak kaydedilirken depremin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. Depremin 10 ilde birden şiddetli şekilde hissedildiği açıklandı.: Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay…

284 VEFAT, 2323 YARALI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depreme ilişkin son detayları paylaştı. Oktay’ın açıklamaları şu şekilde; Büyük ölçekli, sertliği fazlaca yükse ve 10 ilimizi etkileyen bir zelzele. Cumhurbaşkanımız vakası birebir takip etmektedir ve yönetmektedir.

İlk etapta vefat, yaralı ve enkazlarla ilgili data vereceğim. Kahramanmaraş’ta 70 vatandaşımızı kaybettik. Hatay’da 4 şahıs vefat etti. Osmaniye’de 20 kaybımız var. Adıyaman’da 13 kaybımız var. Diyarbakır’da 14 kaybımız var. Urfa’da 18 kaybımız var. Antep’te 80 şahıs yaşamını yitirdi. Adana’da 10 kaybımız var. Malatya’da 47 kaybımız var. Toplam itibarı ile 284 vefatımız var. 2323 yaralımız var.

 

VOLEYBOLCULAR ENKAZ ALTINDA

TVF Erkekler Voleybol 2’inci Lig 6’ncı Grup’ta play off mücadelesi veren Malatya Büyükşehir Belediyespor ekibi oyuncuları Malatya’da konakladıkları Kırçuval Otel’in zelzele sebebiyle yıkılmasıyla yıkıntı altında kaldı. Kurtarma çalışmalarında sporcular Enes, Mustafa ve Berk’in yıkıntı altından çıkartıldığı öğrenildi.

Depremde Hatay Hanım Voleybol Ekibi oyuncularının da yıkıntı altında kalmış olduğu öğrenildi. Alanya Belediyespor Oyuncusu Eneshan Can, toplumsal medyasından yapmış olduğu paylaşımda, Hatay Hanım Voleybol Ekibi’nda oynayan 14 oyuncunun kaldıkları binanın yıkılması üstüne yıkıntı altında kaldıklarını duyurdu.

Can, oyuncuların, Cumhuriyet Mahallesi Bostan Sok. No:1 numarada bulunan Antakya Spor Salonu’nda kaldıklarını ve kendilerine ulaşılamadığını belirterek, bilginin paylaşılarak oyunculara ulaşılmasının sağlanması çağrısında bulunmuş oldu.
Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, oyunculara ulaşılması için lüzumlu girişimlerde bulundukları söyleyerek, “Yüreğimiz yandı. Yıkıntı altında kalan yurttaşlarımızın bir an ilkin çıkarılmasını ümit ediyoruz. Sporcularımız da ümit ederim en kısa zamanda ulaşılır. Yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı dilerim” açıklaması yapmış oldu.

Öte taraftan Maraşspor futbol takımının yıkılan otelin enkazında kaldıkları, Teknik heyetten birinin çıkarıldığı, öteki vatandaşların kurtarılmasına çalışmış olduğu bildirildi.

Yeni Malatyasporlu futbolcu Ahmet Eyüp Türkaslan’a da ulaşılamadığı meydana getirilen paylaşımlarda ortaya çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz