Bakan Kasapoğlu ile Guidetti, Kars’tan gelen kız voleybolcularla buluştu – Voleybol Haberleri

VakıfBank Spor Sarayı’nda gerçekleşen buluşmaya, Bakan Kasapoğlu ile Guidetti’nin yanı sıra, VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ile sarı-siyahlı voleybolculardan Gabi ve Zehra Güneş katıldı. Oldukca güzel bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, burada yapmış olduğu açıklamasında, “Bu buluşmanın değişik anlamları var. VakıfBank Spor Sarayı, pek fazlaca başarıya sahne olmuş bir salon. Buluşma, bu salonda gerçekleşmesi açısından ayrı bir ehemmiyet arz ediyor. Her bir başarı, bu ülkenin gururu. VakıfBank’ı gönülden kutlama ediyorum. Türkiye, sporda marka bir ülke. 2022’de 51 branşta 6 bin 127 madalya aldık. Bu, Türkiye’nin geldiği aşama ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinin sonucudur. Bu çıtayı yarınlara taşıyacağız. Türkiye’de spora erişimin hepimiz için ne kadar mümkün bulunduğunu gösteren bir tablo var. Bu genç arkadaşlarımız, Kars’ın Dikme köyünden geldi. Hocamız ve sporcularımızla birkaç gündür antrenman yapıyorlar. Biz bu ülkenin tüm evlatlarına güveniyoruz. Fırsat eşitliği ilkesi gereği ülkemizi muhteşem bir altyapıyla donattık ve bu sporcular yetişiyor. Gayemiz bu başarıyı beraber parlatmak” diye konuştu.

VakıfBank Spor Kulübü’nün vizyonunu da öven Bakan Kasapoğlu, “Bakanlık olarak fazlaca kuvvetli destek sunar veriyoruz. Bu tesis, havuzlarıyla, salonlarıyla ve halkımızın erişimine açıklığıyla örnek bir tesis. Bir kulüp olarak VakıfBank’ın gayretini bilhassa kutlama etmek isterim. Öteki kurumlara model olma noktasında mühim bir vizyonu ortaya koyuyorlar. Türkiye’nin spordaki yürüyüşüne güç katacağız. Bu gençler bizi yarınların sultanları olarak temsil edecek. Her yıl 1 milyondan fazla gencin kabiliyet taramasını yapıyoruz. Yeni projeler her geçen gün gündemimiz. Gayemiz genç nüfusun umudunu büyütmek. Bu güzel tablo hepimiz için en güzel gurur” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu ile Guidetti, Karstan gelen kız voleybolcularla buluştu

Bakan Kasapoğlu, Guidetti’yle birlikte Kars’a gideceklerini de aktararak, “Kıymetli VakıfBank ailesiyle, kıymetli genel müdürüyle, hocamız ve sporcularımızla gurur duyuyoruz. Gelecek günlerde Guidetti ile ‘Yarının Sultanları’ projesi kapsamında Kars’a gideceğiz. Bu kızlarımızla inşallah Kars’ta bir araya geleceğiz. Yarı finallerde onlara başarılar temenni ediyorum” dedi.

VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih de hususi bir buluşmaya ev sahipliği yaptıklarını anlatarak, “Kars’ın Dikme köyünden yola çıkarak Türkiye’nin yarı finallerine katılmaya hak kazanan genç kardeşlerimizle bir arada bulunmaktan onur duyuyorum. Buluşmamızı onurlandıran Sayın Bakanımıza da voleybola ve kulübümüze ilgisi için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti ise çocuklarla Kars’ta beraber antrenman yapacaklarını belirterek, şampiyon olmalarını istediğini kaydetti.
Sarı-siyahlıların kaptanı Brezilyalı oyuncu Gabi, Türkiye’nin spora fazlaca yatırım icra eden bir ülke bulunduğunu kaydederek, ilgisinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na teşekkür ederken; ulusal voleybolcu Zehra Güneş de bu buluşmada alın teri dökenlere teşekkür ederek, “Pırıl pırıl 13 gençle birlikteydik. Birlikte antrenman yaptık ve süre geçirdik. Oldukca iyi bölgelere geleceklerini düşünüyorum. Hepsinin arkasındayız. Oldukca mutlu ve ayrı bir histi onlarla zaman geçirmek. Hepsine başarılar temenni ediyorum” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Kars’tan gelen voleybolculardan Hazal Elif Çalışır ise fazlaca güzel bigün geçirdiklerini vurgulayarak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile VakıfBank Spor Kulübü’ne teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz