Olaylı voleybol maçı karakolda bitti!

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor ile Karşıyaka Voleybol dün Balıkesir Havran’da karşı karşıya geldi. Yarışma, Karşıyaka’nın 3-2’lik üstünlüğüyle tamamlandı. Karşılaşmanın sona ermesiyle beraber vakalar çıktı ve savaşım karakola taşındı. Söz mevzusu olayın peşinden Karşıyaka Voleybol Şube Yönetim Kurulu bir izahat yayımladı. Yeşil-kırmızılı kulüp açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ilk olarak 3-2 yenik ettiğimiz Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyespor oyuncuları ve teknik ekibini sahada gösterdikleri savaşım için kutlama ederiz. Ek olarak bahsedeceğimiz şahsın, voleybola hizmet etmeye çalışan Nermin Hanım Zeytinliği benzer biçimde güzide bir kuruma zarar verdiğini belirtmek isteriz. Bugün biz Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Yönetimi olarak Türk sporuna yakışmayan bir belediye başkanıyla tanıştık; Güvenli Ersoy!

Daha karşılaşmanın ilk sayısının peşinden maçı izlemeye gelen yöneticilerimizin eşlerine dönerek “Burada alkışlayamazsınız!” diyen bir belediye başkanından bahsediyoruz. İkinci setin sonunda salondan ayrılan fakat maç sonunda salonun dışına kalabalık bir grupla gelmiş olarak oyuncularımızın bulunmuş olduğu ekip otobüsünü ve yöneticilerimizi taşlayan kişileri organize eden birisinden bahsediyoruz!

Kafasına gelen taşlarla yaralanan yöneticilerimizi, dolu olduğu sebebi öne sürülerek ambulansa aldırtmayan bir siyasiden bahsediyoruz!.. Hanım polisimizin yaralanmasına sebep olan kişileri savunup, vaka yerinden kaçmasını elde eden bir kişiden bahsediyoruz!.. Yöneticimizin boğazını sıkıp yumruk atan bir belediye başkanından bahsediyoruz!.. Otuz dakikada bir karakola birisini yollayarak yöneticilerimizden şikayetçi olmasını söyleyen ve eşleriyle birlikte yöneticilerimizi 6 saattir karakolda tutturan bir başkandan bahsediyoruz!

Ve daha çok da anlatmak istemiyoruz!.. Spor kültürüne, ahlakına, fair-play olgusuna bu kadar uzak olan Havran Belediye Başkanı Güvenli Ersoy’un spor sahalarından elini çekmesini yada çektirilmesini; ve en kısa zamanda görevinden çekilme etmesini bekliyoruz.

Yaşananlarla ilgili lüzumlu yasal ve hukuki işlemleri başlatacağımızın da bilinmesini isteriz.”

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz