Solhanspor, sezonun ilk maçını bekliyor

Bu yıl Voleybol Erkekler 1. Ligi’nde savaşım edecek olan Solhanspor, ortalama 1.5 ay ilkin başladığı yeni sürem hazırlıklarını tamamladı. Bu hafta sezonun ilk maçına çıkacak olan Bingöl ekibi, Hatay temsilcilerinden Erzin Yeşilkent ekibi ile karşılaşacak. Pazar günü saat 14.00’da Solhanspor Salonu’nda oynanacak olan karşı karşıya gelme öncesinde hazırlıklarını tamamlayan yeşil-beyazlı ekibin alıştırmacı ve sporcuları açıklamalarda bulunarak taraftarları maça çağrı etti.

Ortalama bir aydan fazla hazırlık çalışmalarına başladıklarını belirten Başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı, “Ağırlık, top, teknik ve taktik çalışmalarıyla bugüne dek geldik. Çocuklar oldukça iyi durumdalar. Bazı sakatlıklarımız var, onlarda iyi olurlarsa hafta sonu maçının iyi geçeceğini zannediyorum. Burada oldukça rahatız. Solhan bizlere bakıyor. Sporculara, antrenörlere her şeyimizle ilgileniyorlar bunlara fazlaca teşekkür ediyorum. Pazar gün ki maça tüm Solhan halkını çağrı ediyoruz, bizi desteklesinler. Güzel bir oyun çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

Yaptıkları hazırlıklar sonrasında maç gününün gelip çattığını söyleyen Ekip Kaptanı Metin Baran Taşkıran, “Ilk olarak tüm Solhan halkını bu hafta sonu oynayacağımız maça çağrı ediyorum. Buraya daha ilkin üç kere rakip oyuncu olarak geldim. Buradaki atmosferi fazlaca iyi biliyorum ve şimdi arkamda bu desteği isterim” diye konuştu.

Sporculardan Samet Gümüş ise, sezona hazır olduklarını ifade ederek, “Pazar günü maçımız var. Tüm Solhan halkını buraya çağrı ediyoruz. Saat iki de hepimiz burada olsun. Solhanspor’u evvelde beri tanıyorum, takip ediyorum voleybolda fazlaca mühim bölgelere gelmiş bir ekip. 1. Lig’de keza Efeler Ligi’nde de savaşım etti, oynadı. Buradaki atmosferi biliyorum. Artık bu atmosferi arkamda hissedeceğim için fazlaca mutluyum. Ümit ederim yengi ile sezona başlarız” şeklinde konuştu. (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz