Cizre Belediyespor, Balkan Şampiyonu oldu

Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı, Şırnak Valisi Osman Alim, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Rams Global Cizre Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, kurum müdürleri ve oldukca sayıda izleyici takip etti. Kosova’nın KV Peja takımını 25-10, 25-19 ve 25-14’lük setlerle yenen Cizre Belediyespor, kupasını alarak seyircilerle kutlama yapmış oldu. Organizasyonda Kosovan’nın KV Peja ekibi ikinci, Moldova’nın Dor Shisina ekibi ise üçüncü oldu. Şampiyon olan Cizre Belediyespor, Türkiye’yi Challenge Kupası’nda temsil etmeye hak kazanmıştır​​​. Maç sonrası düzenlenen seramonide takımlara madalya ve kupa verildi. Cizre Belediyespor ‘un kupasını Şırnak Valisi Osman Alim takdim etti.

OSMAN BİLGİN: İLİMİZ SPORLA, İYİLİKLE, GÜZELLİKLE ANILACAK

Fazlaca mutlu olduklarını dile getiren Vali Alim, “Şükür bölgemiz sporla, başarılarıyla anılıyor. Tarihte ilk kere bölgemizde Cizremiz, Avrupa kupası kazanıyoruz. Cizre olarak bunun öncüsü olduğumuz için de mutluyuz. Bundan sonrasında bu tip başarıları her alanda inşallah yakalayacağız. Artık ilimiz sporla, iyilikle, güzellikle anılacak” dedi.

SÜLEYMAN ÇAĞLI: HAYAL EDİYORDUK, GERÇEK OLDU

Cizre Belediyespor Başkanı Süleyman Çağlı, ekibi geçen yıl devraldıktan sonrasında iyi bir kadro kurduklarını ifade ederek, “Şehrimizle, seyircimizle hep birlikte bu takıma haiz çıktık. 40 yıl sonrasında kim bilir ilk kere bu lige çıkan bir ekip, Balkan Kupası’na katıldı. Biz bunu hayal ediyorduk gerçek oldu. Şampiyon olduk Balkan Kupası’nı aldık. Fazlaca mutluyuz, sevinçliyiz, şehrimize bölgemize Türkiye’mize hayırlı olsun. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa’ya Norveç’e gidiyoruz. İnşallah orda da iyi başarılar yakalyıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz” ifadelerini kullandı. 

CENK YILMAZ: KUPAYI BÖLGE HALKINA ARMAĞAN EDİYORUM

Alıştırmacı Cenk Yılmaz ise oldukca iyi hazırlandıklarını ifade ederek, şunları söylemiş oldu: “Biz oldukca iyi hazırlandık. Bazı insanoğlu talih diyebilir fakat bizim için ne şanstır ne tesadüftür. Hakkaten oldukca iyi hazırlandık. Fazlaca iyi bir sürem geçirmek için, oldukca iyi bir kamp süreci geçirdik. Bu bizim için rastlantı değildir. Daha da büyük başarılar elde edeceğiz. Takıma ve seyirciye güveniyorum. Bu kupayı tüm bölge halkına armağan ediyorum.”

SALON: Şırnak

HAKEMLER: Hüseyin Okumuş, Bektaş Kalender

CİZRE BELEDİYESPOR: Ivanov, Muhammet Ertuğrul, Caner Çiçekoğlu, Uriarte, Kemal Kayhan, Julien Winkelmuller (Çağatay Durmuş, Semih Çelik, Murat Karakaya, Hilmi Şahin, Andaç Kapan, Burak Kamçı)

KV PEJA: Kajtazi, Nrecaj, Tasev, Hajdaraj, Meujaj, Nikqi (Kabashi, Kelmend, Macula, Salihaj, Gashi)

SETLER: 25-10, 25-19, 25-14

SÜRE: 65 dakika (18, 23, 24)

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz