Plaj voleybolunda dünya İzmir'de buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i su ve plaj sporlarında Avrupa’nın merkezi haline getirme vizyonuyla hareket eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, son 3 yılda oldukca mühim internasyonal organizasyonlara ev sahipliği yapmış oldu.

BVA Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası ile plaj voleyboluna ilk adımlarını atan İzmir, U18, U20, U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası ve CEV Continental Cup’ın peşinden Dikili Belediyesi, Internasyonal Voleybol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde U19 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’na da Dikili’de ev sahipliği yapmış oldu.

43 ülkeden 102 ekip ve 204 sporcuyu Dikili Belediyesi Sadi Erdem Plaj Sporları Tesisleri’nde konuk eden İzmir, sporseverler ve katılımcılardan tam not aldı. Dört gün süresince toplam 144 müsabakanın gerçekleştiği büyük şampiyonada hanımlarda Ukrayna, erkeklerde Letonya şampiyonluğa uzanan ülkeler oldu.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Dünyayı Dikilimizde buluşturduğumuz için oldukca mutluyuz. Bu organizasyonu İzmir’e kazandıran her insanın alın terine sıhhat. Büyük bir organizasyonu sorunsuz tamamladık. Gelecek yıllarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spor vizyonuyla daha büyük turnuvalara ev sahipliği yapacağız” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz