FIVB U19 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası'nda heyecan sürüyor

Dünyanın 19 yaş altındaki en iyi sporcularının savaşım etmiş olduğu ve 18 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek şampiyonada temsilcilerimiz Bahadır Utku Kesgin-Furkan Ramazan Kaplan ile Sacit Kurt-Ahmet Can Tür ikilisi adlarını bir üst tura yazdırmayı başardı. Şampiyonanın ikinci gününde erkeklerde Bahadır Utku Kesgin-Furkan Ramazan Kaplan ikilisi gruptaki son maçında İtalyan Armellini-Acerbi ikilisine 2-0 yenilerek seriyi ikinci sırada tamamladı. Sacit Kurt-Ahmet Can Tür ikilisi ise Kazakistanlı Ryukhov-Todorov’a 2-0 yenildi ve grupta üçüncü olarak bir üst tura adını yazdırdı.

Hanımlarda seriye iyi başlayamayan Ecem Aksoy-Tabiat Öcal ikilisi Paraguaylı Denisse-Fio’ya, Su Şimdim-Ceylin Sayar ikilisi ise Çekya’dan Pavelkova ikilisine aynı skorlarla 2-0 yitirdi. İki hanım takımımız da bu neticelerle gruplarında son sırayı alarak şampiyonaya veda etti. Böylelikle FIVB 19 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda hanım takımımız kalmadı. 

Şampiyonada 17 Eylül Cumartesi günü adam ve hanımlarda son 24, son 16 ve çeyrek final, 18 Eylül Pazar günü ise gene adam ve hanımlarda yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmaları oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz