A Milli Erkek Voleybol Takımı, Portekiz'i Trabzon'da ağırlayacak

CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu’nda savaşım eden A Ulusal Adam Voleybol Ekibi, 2022 yılındaki ilk imtihanını Avrupa Altın Ligi’nde veriyor. Ulusal ekip, grup aşamasındaki karşılaşmaları Elazığ ve Trabzon’da oynayacak. İlk maçında Slovakya’yı Elazığ Fırat Üniversitesi Salonu’nda 3-0 yenen Filenin Efeleri, grubun ikinci müsabakasında da 1 Haziran Çarşamba günü saat 23.00’da Portekiz ile deplasmanda karşılaşacak. Ulusal ekip, peşinden 5 Haziran Pazar günü saat 16.00’da da Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nda Portekiz ile 3. hafta karşılaşmasına çıkacak.

Turnuva 6 ayaklı ve 3 gruptan oluşuyor

2022 CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki ilk maçında Slovakya’yı geçen ay-yıldızlı ekip, Portekiz’i her iki maçta da yenip zirveye doğru attığı adımları iyice sağlamlaştırmak istiyor. Toplam 6 ayaktan oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak müsabakalar sonucunda; gruplarını ilk sırada tamamlayan ülkeler ve final grubuna ev sahipliği meydana getirecek ülke, Final-Four müsabakalarını oynamaya hak kazanacak.

“Trabzon halkını müsabakalara bekliyoruz”

Karşılaşmaya girişlerin parasız olacağını belirten Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Sporcularımızın çeşitli spor dallarındaki başarıları ile gururlandığımız bu zamanlarda, A Ulusal Adam Voleybol Takımımız da Türkiye’nin spor alanındaki enerjisini bir kez daha gösterecektir. Trabzon halkının, sporseverlerin Türk bayrakları ile salonu doldurarak ulusal takımımızı coşkuyla destekleyeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz