Isabelle Haak: Hayatımda böylesini görmedim

CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank’ın başarısında mühim hisse sahibi olan Isabelle Haak, Türkiye’den ayrılmadan ilkin Milliyet’e röportaj verdi. Sarı-siyahlılar, Imoco Conegliano’dan Paola Egonu’yu ekibine katarken, Haak ise İtalya’nın yolunu tutuyor.

2019’da geldiği Vakıfbank’ta takımın en skorer adı olan Isabelle Haak “Kariyerimin ilk Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu burada elde ettim. Yaşadığım mutluluğu tanım edemem. En mühim hedeflerimden birini gerçekleştirdim ve bu başarıyı bu takımla yakalamış olmaktan dolayı ek olarak sevinçliyim. Bir kez bu şekilde büyük bir başarı kazanınca sıradaki hedefiniz de yenilerini kazanmak, kazanmaya devam etmek oluyor. Ben de bundan bu şekilde elimden geleni hayata geçirmeye devam ederek başarıları kalıcı kılmak isterim” dedi.

‘Finale iyi bir hazırlık imkanı edindik’

22 yaşındaki Haak, Ljubljana’daki finalde üstün gelmelerinde, Misli.com Sultanlar Ligi final serisinin de mühim bir katkısı bulunduğunu beyan etti. Genç pasör çaprazı “ Fenerbahçe ile fazlaca sıkıntılı bir final serisi oynamış olmamız, Şampiyonlar Ligi finali öncesi bizim işimize yaradı. Bu sıkıntılı maçlarla finale iyi bir hazırlık imkanı edindik” diye konuştu. 

Isabelle Haak, Imoco karşısındaki zaferin peşinden Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nde kupaya uzanan ilk İsveçli voleybolcu unvanını elde etti. 1.95’lik boyunun yanı sıra saldırı, plase, blok ve servis şeklinde bir fazlaca alandaki etkinliğiyle topyekün bir oyuncu görüntüsü çizen pasör çaprazının zamanı başarısı ülkesinde de geniş yankı uyandırdı ve ulusal takıma son aşama pozitif yönde yansıyacağı şeklinde yorumlandı.

‘Hayatımda bu şekilde karşılama görmedim’

Takımdan ayrılmanın kendisi için zor bulunduğunu belirten Haak, bu yüzden oldukça duygusal anlamış olur yaşandığını söylemiş oldu. Şampiyonluğa ulaştıkları akşam Ljubljana’da kaldıkları otelde bir kutlama gerçekleştirdiklerini dile getiren Isabelle Haak “Ekip arkadaşları ve aileler ile beraber otelde kutladık. Ben artık takımda olmayacağım için duygusal anlamış olur da yaşandı. Bu takımda her insanın birbiriyle yakın ilişkileri var. Tamamımız bir aile gibiyiz. Buradan ayrılmak doğal benim için kolay değil” diye konuştu. Haak İstanbul Havalimanı’nda meydana getirilen bandolu karşılama içinse “Hayatımda daha ilkin bu şekilde bir karşılama görmedim. Taraftarımız bir mükemmel, onlar en iyi yandaş” dedi.

‘Ekip ruhu beni de iyi yapmış oldu’

Takımın öne çıkan adı haline gelmesinin nasıl mümkün bulunduğunu kendisine yönelttiğimiz 22 yaşındaki voleybolcu, burada ekip olgusuna dikkat çekti. Haak “Vakıfbank oyunu fazlaca değişik yönleriyle oynayabilen bir ekip ve maç içinde pek fazlaca opsiyonu var. Her pozisyonda fazlaca kaliteli isimlere haiz. Ekip ruhuyla oynanan oyun benim performansıma da pozitif yönde yansıdı” derken, şöyleki devam etti: “Vakıfbank’ın büyük potansiyeli var. Her yıl her kulvarda zirveye oynuyorlar ve gelecek sürem da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde edebilir.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz