Sorgun Belediyespor'da Galatasaray mesaisi sürüyor

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Sorgun Belediyespor, 24 Ekim Pazar günü sahasında Galatasaray HDI Sigorta ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Sorgun Spor Salonu’nda başantrenör Bahadır Aksoy yönetiminde meydana gelen antrenmanda ısınma hareketleri, açma germe, top tutma, manşet, servis, blok smaç ve geriden oyun kurma emekleri yapılmış oldu. Aksoy, antrenmanın peşinden AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, yeni bir kadrolarının bulunduğunu, uyum açısından birazcık daha zamana gereksinim duyduklarını söylemiş oldu.

Ekip olarak hedef maçlarını kazandıklarını ifade eden Aksoy, “Oynadığımız üç maçı da kazandık. Şimdi önümüzde zor bir maç var. Geçen yıl burada Galatasaray HDI Sigorta ile başa baş savaşım ettik fakat 3-2 kaybettik. Bu maça, o karşılaşmanın rövanşı gözüyle bakıyorum. Servis etkinliğini elimizde meblağ da iyi servisler atarsak, başa baş oynarız diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Ergin Gül ise kuvvetli bir ekip olduklarını belirterek, “Bizim için Galatasaray, Fenerbahçe fark etmez. Sorgun Belediyespor kuvvetli ekip, iddialı ekip, kendi sahasında herkesi yenebilecek kapasitede bir ekip. Bunu pazar günü taraftarımızın da yardımı ile her insana göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Ekip kaptanı Orçun Ergün, Galatasaray’ın büyük bir toplum bulunduğunu sadece maça da kendi açılarından baktıklarını açıkladı.

Orçun Ergün, şunları kaydetti:

“Kendi evimizde oynayacağımız Galatasaray HDI Sigorta maçında iyi bir avantaja haiz olduğumuzu düşünüyorum. Biz sahamızda her takımla başa baş savaşım edecek güçteyiz fakat ilkin bunu sahaya yansıtmalıyız. Evimizde oynadığımız ilk maç hafta içi olduğundan pek yandaş gelmemişti. Pazar günü büyük bir yandaş desteğini de ardımıza alarak Galatasaray’ı eli boş yollayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz