Ankara’daki PTT Pul Müzesi’nde takımın yeni sürem hazırlıklarına ilişkin düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan PTT Genel Müdür Yardımcısı ve PTT Spor Kulübü Başkanı Ali İhsan Karaca, etken bir halde Türk sporuna katkı sağladıklarını dile getirdi.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde başarıya ulaşmış bir sürem geçireceklerine inandığını aktaran Karaca, “Yaz döneminde bilhassa A Ulusal Hanım Ekibi’mızla büyük coşku yaşadık. 83 milyon tek yürek olduk. Ilkin 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki beşincilikle, peşinden Avrupa Şampiyonası’nda kazanılan üçüncülükle gurur duyduk. Bu etkisinde bırakan sonuçlar, voleybol branşında yürüttüğümüz faaliyetlerin ne kadar isabetli ve mühim bulunduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Karaca, hanım voleybol takımıyla 3 senedir yer aldıkları Sultanlar Ligi’nde sezona oldukca iyi hazırlandıklarını kaydederek, “Geçen sürem bizimle birlikte olan oyuncularımızın yarısını bünyemizde tutarken, 7 yeni oyuncu ile antak kalma sağladık. Altyapımızdan da 2 genç kardeşimizi dahil ettik.” diye konuştu.

Başkan Karaca, 2. Lig’de yer edinen altyapı takımlarıyla hanım voleyboluna genç kabiliyetler sunduklarını vurgularken, spor okullarıyla da evlatların voleybol ile tanışmasını ve iyi bir eğitim almalarını amaçladıklarını söyledi.

Tüm sporseverleri ve PTT ailesini maçlarına çağrı eden Karaca, “Hedefimiz play-off ve sonrasında da ilk 6 içinde kalabilecek bir ekip olmak. Kalıcı olmayı sağlayacak şekilde alt yapımıza ehemmiyet verdik. İki oyuncumuz spor bursuyla ABD’ye okumaya gitti. Türkiye’nin değişik yerlerinden 11 sporcuyu PTT’nin alt yapısına kazandırdık. Kalıcı bir ekip olacağımızı tüm rakiplerimize göstereceğiz. Hedefimiz Türk sporuna hizmet etmek.” şeklinde konuştu.

Bedestenlioğlu: “İlk 4 içinde yer edinen bir ekip olma hedefimiz var”

PTT Hanım Voleybol Ekibi Başantrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, geçen yıl ligde play-off hedefine ulaşamadıklarını hatırlatarak, “Türkiye’de devamlı Avrupa kupalarına giden, ilk 4 içinde yer edinen bir ekip olma hedefimiz var.” dedi.

Kendi şartlarında en iyi kadroyu kurduklarını dile getiren Bedestenlioğlu, “Genç bir takımız. Hedefimiz ilk olarak play-off etabına kalmak. Sonrası için de oldukca hedefimiz var. İnşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. İlk kez bu yıl 11 oyuncumuz PTT’nin imkanlarıyla hususi okulda burslu olarak okuyacak. Bundan dolayı da oldukca mutluyuz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Bedestenlioğlu, 26 Ağustos’ta hazırlık antrenmanlarına başladıklarını, oldukca yoğun çalıştıklarını ve 10 hazırlık maçı yaptıklarını belirterek, başarıya ulaşmış sürem geçirmelerini temenni etti.

Ekip kaptanı Emiliya Dimitrova da PTT Spor Kulübünün bir parçası olmaktan oldukca mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Hepimize sıhhatli ve başarıya ulaşmış bir sürem arzuluyorum. Inanırım ki bu yıl ekip olarak hedeflediğimiz başarılara ulaşırız.” şeklinde görüş belirtti.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz