TED Eskişehir Koleji’nde faaliyetlerine başlamış olacak Meryem Boz Spor Akademi’nin açılışına katılan ulusal voleybolcu, yapmış olduğu konuşmada, kız çocuklarına dokunup, öz güvenli olmayı öğretmek için akademiyi kurduklarını söylemiş oldu.

Akademinin açılışında SMA hastası 4 yaşındaki Toprak Yavaş’ın tedavisine katkı sağlamak için forma çekilişi yaptıklarını özetleyen Boz, şöyleki konuştu:

“Akademiyle kuvvetli hanımefendiler oluşturmak istiyoruz. Her spor meydana getiren ustalaşmış sporcu olacak diye bir kural yok. Sporla beraber evlatların önünü açmak istiyoruz. Türk hanım voleybolu adına fazlaca güzel bir yaz periyodu geçti. 4 ay kamplar, antrenmanlar, yolculuklar yaşadık. Sonunda tüm Türkiye’yi voleybol hakkında konuşturabildik ve ortak noktada birleştirebildik. Her insanın kalbi maç saatimizde bizimle beraber attı. Şimdi VakıfBank forması giyeceğim. Devamlı hedefleri yüksek olan bir ekip. Bu hedeflere ulaşmakta takıma destek olabilmek isterim.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da ulusal voleybolcunun, terinin son damlasına kadar savaşım eden bir sporcu bulunduğunu belirtip, Meryem Boz Spor Akademi’de başarıya ulaşmış sporcuların yetiştirileceğine inandığını kaydetti.

Boz, akademinin açılışında genç sporcularla fotoğraf çektirdi.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz