Oturarak Voleybol Ulusal Ekibi, 17-23 Ekim’de Antalya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nda madalya hedefliyor.

Hazırlıklarını Aksaray Paralimpik Oyunları Hazırlık Merkezi’nde sürdüren Ulusal Ekip , günde çift antrenmanla şampiyonaya hazırlanıyor.

Başantrenör Adem Çelik, AA muhabirine, İtalya’da bu yıl ilki düzenlenen Gümüş Lig ve sonrasında Antalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için hazırlandıklarını söylemiş oldu.

Gümüş Lig’de 6 ülkeyle savaşım edeceklerini belirten Çelik, şu şekilde konuştu:

“Bu 6 ülkenin 3’üyle 17-23 Ekim’de Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda karşılaşacağız. Bu şampiyonanın öncesinde rakiplerimizle Gümüş Lig’de sınava çıkacağız. Avrupa Şampiyonası öncesinde eksikleri görmemiz ve Gümüş Lig’den de Altın Lig’e çıkabilmek için Aksaray’da kampa girdik. 6 senedir tüm hazırlıklarımızı burada yapıyoruz. Kamp süreçlerimizi burada geçiriyoruz.”

Herhangi bir eksiklik olmadığını özetleyen Çelik, “Kendimizi burada evimizde benzer biçimde hissediyoruz. İtalya’daki olası rakiplerimiz belirlendi. Gürcistan, Polonya, İtalya ve Macaristan rakiplerimiz. Bu ülkelerin arasından en iyi şekilde netice alarak Altın Lig’e çıkmak istiyoruz. Bu moral ve motivasyonla ev sahibi olduğumuz Antalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Ulusal sporcu İbrahim İdan ise kamp sürecinin oldukca yoğun geçtiğini açıkladı.

Günde çift antrenman yaptıklarını aktaran İbrahim İdan, “Kampımız 10 gün sürecek. Oturarak Voleybol Ulusal Ekibi’nda olduğum için oldukca mutluyum. Hepimiz bu formayı giymek için savaşım ediyor. Kalıcı olmak için elimden geleni gösteriyorum. Hedefimiz, Antalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz