Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda meydana getirilen organizasyonda, Türkiye Voleybol Federasyonu Ulusal Takımlardan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, A Ulusal Adam Voleybol Ekibi Başantrenör Nedim Özbey ve 2. kaptan Murat Yenipazar, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türk voleybolu adına oldukça güzel günler geçirdiklerini dile getiren Kurtaran Mumcu, başarı göstermiş bir sürem yaşadıklarını ve Avrupa Şampiyonası’nın kendileri için mühim bir imtihan olacağını söylemiş oldu.

Oldukça yetenekli, gelecek vadeden oyunculardan kurulu bir ekibe haiz olduklarını vurgulayan Mumcu, “Avrupa voleybolunda dünya klasmanında oldukça ciddi rakiplerimiz var. Bugün dünya sıralamasında önümüzde minimum 8 tane Avrupa ülkesi var. Erkeklerde işimiz o şekilde oldukça kolay değil. Sadece elimizde yetenekli oyuncularımız var. Bu oyuncularla ileriye dönük büyük işler yapacağımızdan eminiz. Bu gençlerle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah Avrupa Şampiyonası’nda gruptan çıktıktan sonrasında madalyaya doğru yürüyeceğiz. Yolumuz açık olsun.” diye konuştu.

Başantrenör Nedim Özbey ise genç oyunculardan kuruldukları için emek verme ihtiyacı bulunan bir ekip olduklarını beyan etti.

Ümitli, savaşım eden bir oyuncu grubuna haiz olduklarını sadece başarının derhal kazanılmadığını özetleyen Özbey, şunları kaydetti:

“Avrupa ile açılmış bir makas var. Bunu kapatmak için federasyonun yapmış olduğu plan program dahilinde yeni genç kabiliyetleri ilave ettik. Takımın boyunu uzatıp, yaşını gençleştirerek, oyundaki mücadeleyi daha değişik kılacak bir ekip meydana getirdik. Neticesinde Avrupa Golden Lig’de 2 kere şampiyon olduk. Şampiyonada iyi bir gruptayız. Rusya, Hollanda, İspanya, Finlandiya ve Makedonya var. Buradan en iyi şekilde çıkmak istiyoruz. Gönül en yukarıya çıkmak istiyor fakat bu uzun vadeli kurulmuş bir ekip. Ilk olarak bu takımın hedeflerinden biri, buralardan iyi puan alıp olimpiyat elemesine katılmak ve olimpiyata gitmek. Sahada iyi şekilde ülkesini temsil eden, sonuna kadar vazgeçmeyen bir ekip meydana getirmiş durumdayız. İyi bir jenerasyonumuz var, haiz çıkmamız gerekiyor.”

Takımın ikinci kaptanı Murat Yenipazar ise böylesine istekli bir takıma kaptanlık yapmanın gurur verici bulunduğunu vurgulayarak, “Yükselen bir grafiğimiz var. Her hazırlık maçı bizim için gerçek bir savaşım. Sıralamadaki puanımızı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız. Sorun yalnız Avrupa Şampiyonası değil, daha ileri seviyede yapacağımız şeyler için birbirimize inancımız tam. Desteğe ve sabra ihtiyacımız var. Saha içinde sıkıntılı anlamış olur yaşayacağız. Biz işimizi seviyoruz. En iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Olimpiyatı konuşmak bizim için büyük adım. Birbirimize bu tarz şeyleri aşılamaya başladık. Olimpiyat için ilkin sıralama puanını yükseltmemiz lazım. Her sayı bizim için oldukça mühim.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz