“Filenin Sultanları” olimpiyatlarda kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor

“Filenin Sultanları” olimpiyatlarda 2012 Londra’nın arkasından ikinci kez savaşım edecek. Avrupa ikinciliği ve FIVB Milletler Ligi üçüncülüğü bulunan milliler, bu başarısını 2020 Tokyo’da da sürdürmeyi hedefliyor.

Türkiye’deki hazırlıklarını tamamlayan ve Japonya’ya giden ulusal takımda kaptan Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Hande Baladın ve Tuğba Şenoğlu, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Olimpiyatlara katılacakları için oldukca mutlu, gururlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren Eda Erdem Dündar, “Sıkıntılı bir turnuva olacak. Gün gün gitmemiz gerekiyor. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtırsak yenemeyeceğimiz ekip yok. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Sonrasında da adımızı ilk 4’e yazdırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çin, ABD, İtalya, Rusya ve Arjantin ile oldukca zor bir grupta yer aldıklarını hatırlatan 34 yaşındaki orta oyuncusu, “Şampiyonun bizim gruptan çıkacağını düşünüyoruz. Son şampiyon Çin orada. İtalya, yeni bir jenerasyona haiz, Egonu şeklinde oldukca mühim bir silahları var. ABD senelerdir aynı sistem ve oyuncularla devam ediyor. İlk 4’ün içinde olmak bile büyük bir başarı. İkinci kez olimpiyatlara katılıyoruz. Devamlı oynadığımız bir turnuva değil. Altın olacak şeklinde bir şey söylersem kendimizi kandırmış oluruz. İlk 4’e kalırsak, madalya için savaşım edeceğiz.” diye konuştu.

Zehra Güneş: “Oradaki her maçımızı, son maçımız şeklinde oynamayı hedefliyoruz”

Ulusal voleybolcu Zehra Güneş, istedikleri performansı sergiledikleri takdirde her ekibi yenebilecek güçte olduklarını kaydetti.

2020 Tokyo’da oldukca üst düzey takımlarla karşılaşacaklarının altını çizen 22 yaşındaki orta oyuncusu, “Orası oldukca değişik bir platform. Oradaki her maçımızı, son maçımız şeklinde oynamayı hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde her şeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum. İlk hedefimiz gruptan çıkabilmek. Doğal ki de hayalimiz kürsüye çıkarak Türkiye’yi gururlandırmak. Biz mücadeleyi ortaya koyduğumuzda harikalar yaratan bir takımız. Oldukça kuvvetli bir takımla bile oynasak o mücadeleyi gösterdiğimizde karşı tarafın bizlere dik duramadığını onlarca defa gördük. Genç bir takımız. Bu ateşle beraber bunu yaptığımız vakit söndürebilecek bir ekip olmadığını da biliyoruz. Ümit ederim orada her şey istediğimiz şeklinde ilerler. Ümit ederim bu mucizeyi her insana yaşatıp, oldukca değişik bir gururla ülkemize dönebiliriz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Hande Baladın: “Güzel sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum”

Ulusal voleybolcu Hande Baladın, 2020 Tokyo’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek madalya kazanmayı hedeflediklerini aktardı.

Olimpiyatlarda yer almaktan duyduğu heyecanı dile getiren 23 yaşındaki smaçör, “Hepimizin hayalinde çocukluğumuzdan beri devamlı olimpiyat madalyası kazanmak vardı. Madalya kazanmak en büyük hayalimiz. Maç maç gideceğiz. Gruptan çıkıp, pes etmezsek güzel sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum. Grubumuz oldukca zor. Olimpiyat ve dünya şampiyonu takımlar var. Sahada olduğumuz her an olimpiyatın tadını çıkarmak istiyoruz. Baskı hissetmeden ve eğlenerek oynadığımızda oldukca değişik bir performans sergiliyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Tuğba Şenoğlu: “Madalyayı oldukca istiyoruz”

Ulusal voleybolcu Tuğba Şenoğlu, olimpiyatlarda kuvvetli takımlara karşı savaşım edeceklerini sadece Türkiye’ye madalyayla dönmek istediklerini açıkladı.

Oldukça iyi bir başantrenöre ve takıma haiz olduklarını vurgulayan 23 yaşındaki smaçör, şunları kaydetti:

“Geçen seneden beri bu anı bekliyorduk. Geçen yıl Kovid-19 salgını sebebiyle olimpiyatları oynayamadığımız için oldukca mutsuzduk. Oldukça heyecanlıyız. Rakiplerimiz kuvvetli. Sadece ikimiz de güçlüyüz. O gün kim güçlüyse maçı o kazanacak. Ben takımıma güveniyorum. Orada en iyi şekilde elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Madalyayı oldukca istiyoruz. Madalyayla eve dönmek istiyoruz. İyi gidersek doğal birincilik için de madalya almayı oldukca istiyoruz.”

İSTANBUL (AA) – HİLMİ SEVER/EMRE DOĞAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz