Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı’na 2021’e inanıyor

Mehmet Akif Üstündağ, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, ulusal takımın ilk kere 6’da 6 yaparak bir FIVB organizasyonuna başladığını altını çizdi.

Milletler Ligi’nin bu yıl değişik bir formatta oynandığını hatırlatan Üstündağ, şöyleki konuştu:

“İtalya’da Rimini şehrinde 35 gün sürecek bir turnuva. 6’da 6 galibiyetle başladık. 9’da 9 yaparak final etabına kalmak istiyoruz. Final etabı bu yıl 4 takımla yapılacak. Hedefimiz ilk başta ilk 4. Derhal olimpiyat hazırlığımız da başlamış olacak. Şu ana kadar ekip sporlarında kota alan tek takımız vatanımızda. Biz her turnuvada başarı elde etmek ve ülkemizi mutlu etmek istiyoruz. Milletler Ligi’nden sonrasında olimpiyat, sonrasında da Avrupa Şampiyonası’nda başarı hedefliyoruz. 2021 yılı Türk voleybolunun yılı. Kısaca bu yıl 3 büyük organizasyonda yer alacağız. Milletler Ligi’nde final oynayıp olimpiyata gidip Tokyo’da aşama elde etmek istiyoruz. Avrupa Şampiyonası’nda da başarılarımızı taçlandırmayı hedefliyoruz. Sırbistan’la final oynayıp Türkiye’deki finalin rövanşını almak istiyoruz. Hayallerimizi gerçekleştirmek için hedefimize ulaşmak istiyoruz.”

“Artık biz her olimpiyatta olmak zorundayız”

Üstündağ, Türk voleybolunun artık her büyük organizasyonda hedefi olan bir ekip olarak yer alması icap ettiğini altını çizdi.

Sıkıntılı bir olimpiyat sürecine de girdiklerini dile getiren Üstündağ, “Şu anda dünya sıralamasında 4. sıradayız. İlk 6’da devamlı yer almak oldukca mühim. Artık biz her olimpiyatta olmak zorundayız, Avrupa ve dünya şampiyonalarında direkt katılmalıyız. Şu anda turnuvanın yıldızı Ebrar Karabulut 2000 doğumlu. Genç bir takımızı. Büyük hedeflere ulaşmak için daha oldukca çalışmaya ihtiyacımız var. Bunun da imkanını biz federasyon olarak veriyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlığımızın desteğiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz