Volkan Döne: Halkbank daha güçlü dönecektir

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı tesiri altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle spor organizasyonlarına verilen arada evde çalışmalarına devam ettiğini açıklayan Halkbank Adam Voleybol Ekibi oyuncusu Volkan Döne, ekip arkadaşlarından gelen soruları da cevapladı.

Etken spor yaşamının sonrasında da voleybolun içinde kalmayı planladığını açıklayan ulusal ön libero Döne, bu sürem katılmış olduğu Halkbank’ta mutlu bulunduğunu belirterek, “Halkbank, her Türk voleybolcusunun oynamak istediği, Türkiye’nin güzide kulüplerinden. Sporcuya en iyi imkanı sağlamaya çalışan, başarı odaklı hedefleri olan büyük bir kulüpte olmak normal olarak benim için de gurur verici. Hedeflerime ulaşmak, şampiyonluklar kazanmak için tercihim Halkbank’tan yana oldu” ifadelerini kullandı.

Halkbank’taki ilk sezonunun enteresan geçtiğini dile getiren ulusal libero, gerçek anlamda iyi bir ekip olduklarına vurgu yaparak, “İkinci yarıda tamamlanmamış yönlerimizi gidermek adına daha çok emek harcayarak, adaptasyonumuzu sahaya ve skora da yansıtmıştık. Performansımızı üst seviyelere çıkarmıştık. Sürem devam etseydi bu çalışmaların meyvesini alıp başarıya ulaşmış olacağımıza inancım tamdı” dedi.

Halkbank takımını genç, tecrübeli ve yabancı oyuncularla beraber değerlendirirken ‘Lego’ ifadesini kullanan Döne, birbirlerini tamamlayan bir ekip olduklarını açıkladı. Ekip içindeki uyum ve uyarlama sürecini de değerlendiren Döne, “Senelerdir beraber oynuyormuş hissi var. Ben ve yeni gelen öteki dostlarım hiçbir şekilde yabancılık çekmedik, uyum sürecimiz oldukça kısa sürdü. Bu yıl dost ortamı, aile ortamı oldukça güzeldi; hepimiz birbirine karşı anlayışlı ve her mevzuda destek olmanın gayretindeydi” açıklamasını yapmış oldu.

Halkbank’ın iki liberosunun da tecrübeli adlar olmasını değerlendiren Döne, “Rekabet edeceğim kişinin benim gelişimime yarar sağlaması lazım. Bu yüzden, ‘Dayı’ diye hitap ettiğimiz Hasan Yeşilbudak’la aynı pozisyon için savaşım etmek beni pozitif etkiliyor, geliştiriyor. Dayıyla beraber oynadığım için oldukça şanslıyım, hem abilik hem kardeşlik yapabilen nadir insanlardan” diye konuştu.

“Gelecek parlak”

Türk adam voleybolunun geleceğine umutla baktığını ifade eden deneyimli libero, kalitenin yüksek bulunduğunu, Avrupa’da da dereceler alınmaya başlandığını hatırlattı. Her yıl üzerine koyarak ilerlediğini ve güzel bir jenerasyonun yakalandığına değinen Döne, “Altyapı geleceğin şekillendirileceği, hayata dair her şeyin öğretildiği, tertipli disiplinli emek harcama gerektiren mühim yerdir. Eğer altyapımız iyi olursa, yurt haricinde daha oldukça söz sahibi oluruz. Halkbank da altyapısında başarıya ulaşmış genç ve yetenekli oyuncuları yetiştirip A Ekip seviyesine getirip onlara talih verme ayrıcalığına haiz. Bu yüzden Halkbank altyapısındaki gençler oldukça şanslılar” ifadelerine yer verdi.

“Ankara oldukça hususi”

Rize’de doğan ve Türkiye’de birçok ekip formasını terleten deneyimli libero Döne, Ankara’nın tek eksiğinin denizinin olmaması olarak tanımladı. Döne, Ankara’ya olan sevgisini ise, “Ankara, bugüne dek yaşadığım şehirler içinde ulaşımı kolay, imkanları fazla rahatça yaşanılabilecek güzel bir kent. Tek eksiği denizin olmayışı. Bana Anıtkabri, Mustafa Kemal Atatürk’ü, TBMM’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu çağrıştırıyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin de tüm dünyayla beraber içinde bulunmuş olduğu bu sıkıntılı süreci değerlendiren Döne, çalışmalara devam ettiğinin altını çizdi. Evde kalmış olduğu süreçte çocuklarına daha çok zaman ayırdığını belirten Döne, “Umuyorum ki, bu süreç en kısa sürede normale dönecek; ülkemiz şeklinde ikimiz de kaldığımız yerden devam edeceğiz. Takımımızın birlik ve beraberliği, gücü uyum problemi yaşamamızın önüne geçecek, tıpkı ülkemiz şeklinde. Hocalarımızın bizi en kısa zamanda geri dönecek şekilde antrene etmesi birçok problemi çözecektir. Oldukca kısa zamanda hazır hale geliriz. Hem Türkiye, hem Halkbank’ın gücü sorunları aşmaya yeter” değerlendirmesini yapmış oldu.

Ekip arkadaşlarının sorularını da yanıtladı

Döne, Halkbank Adam Voleybol takımında beraber oynadığı ekip arkadaşlarından gelen soruları da yanıtladı.

Ulusal formayı ilk giydirilmiş olduğu dönemde neler hissettiğini soran Faik Samed Güneş’e Döne’nin cevabı, “Voleybola başladığımda ilk hayalim, Ay-Yıldızlı formayı giymekti. Rabbim bana bunu 32 yaşlarında nasip etti. Hayallerimi gerçekleştirildiğim için oldukça mutluyum. Ulusal duyguyu her insanın yaşamasını, ülkesi için savaşım etmesini, bu duyguyu tatmasını oldukça isterim” şeklinde oldu.

Yazınsal bir sual yönelten Hasan Yeşilbudak, Döne’ye hangi şarkının sözlerini yazmak istediğini ve bir yazar olsaydı hangi kitabı yazmak istediğini sordu. Döne ise bu soruya, “Aklımda şarkı sözü yazmak yok. Yazsaydım, Fesupanallah’ı yazardım. Adaletle ilgili kitabın da yazarı olmak arzu ederdim” diye yanıt verdi.

Takımın yabancı oyuncularından Georgi Seganov’un ‘Niçin diz çökmeden oynuyorsun’ sorusuna ise Döne, “Ben bir tek gerektiğinde diz çökerim” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz