Eczacıbaşı VitrA oyuncusu Gibbemeyer, “Zamanı Geçir” kampanyasına katıldı

Eczacıbaşı Spor Kulübünün web sitesinden meydana getirilen açıklamada, sporcuların evde kalmış olduğu süreçlerin yazı dizisi şeklinde aktarıldığı etkinliğin üçüncü konuğu Lauren Gibbemeyer oldu.

Zamanını evde geçirdiği bu zamanda gelişimleri takip ettiğini aktaran ABD’li oyuncu, “Benim için evde düzgüsel bigün sabah 09.00 civarı uyanmamla başlıyor. Peşinden kahve yapıyorum ve kahvaltı ediyorum. Gelişmelerden haberdar olmak için haberleri takip ediyorum, sonrasında hislerimi dökmek için günlük tutuyorum. Öğleden sonrasında yoga yada ev antrenmanımı yapıyorum. Öğlen yemeğinden sonrasında temiz hava almak için köpeğimle kısa bir yürüyüşe çıkıyorum. Evi temizliyorum, adam arkadaşımla kart oyunu oynuyorum, annemi arıyorum ve dizi izliyorum. Peşinden akşam yemeğimi yiyip uyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kulüp tarafınca uygulanan antrenman programını takip ettiğini aktaran Lauren Gibbemeyer, “Haftada üç gün halter yapıyoruz, öteki günlerde de evde yoga yapıyorum. Bir taraftan omzum için sakatlık önleyici emekler yapmayı sürdürüyorum. Koşu ve sıçrama benzer biçimde kardiyo egzersizleri de yapıyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Koronavirüs salgınının insanların hayatında büyük değişimler yapmasına niçin bulunduğunu vurgulayan Gibbemeyer, şunları kaydetti:

“Dünyanın her yerinde insanoğlu bu kriz esnasında hayatlarıyla ilgili mühim değişimler yapmak zorunda kalıyor. Ben de fizyolojik olarak kuvvetli kalmak için sıhhatli besleniyorum ve tüm yemeklerimi kendim pişiriyorum. Bununla beraber haftada üç gün sıkı bir halter programı uyguluyorum ve kendi ev antrenmanlarımı yapıyorum. Takımınızdan ayrı kalmak ve sezonun sizin için aniden duruvermesi mental açıdan oldukça daha zor. Gene de beni sakinleştiren meditasyon ve günlük tutma benzer biçimde yöntemlerle psikolojimi sağlam tutmaya çalışıyor, hepimizin içinde bulunmuş olduğu bu durumu kabulleniyorum.”

Lauren Gibbemeyer, bu süreçte kendisine daha iyi bakmaya çalıştığını dile getirerek, “Maç temposundayken kendime cilt yada saç bakımı uygulamayı unutabiliyordum fakat evde geçirdiğim bu süreyle beraber tekrardan bir düzene giriyorum. Yakında bir ev almayı planladığım için ev piyasasıyla ilgili araştırmalar yapıyorum. Daima olduğu benzer biçimde köpeğimle oynuyorum, stresli zamanlarda beni rahatlatmasını iyi biliyor. Takipçilerimize söyleyebileceğim şey, lütfen kurallara uyun ve evde kalınca. Bu zor durumda pozitif yönleri görmeye çalışın ve minnettar olun.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz