Ferhat Akbaş, Polonya'da yılın en başarılı başantrenörü seçildi

Chemik Police ile bu sürem 3 kupa kazanan Ferhat Akbaş, Polonya’nın en prestijli spor sitesi Sportwe Fakty’nin anketinde senenin en iyi başantrenörü seçildi. Polonya Süper Kupası, Polonya Kupası ve lig şampiyonluklarını elde eden Akbaş, oyların yüzde 33’üyle ilk sırada yer aldı.

Akbaş, takımıyla sezonu Polonya Süper Kupası’nı kazanarak açarken, Polonya Kupası’nda da zafere ulaşan taraf olmuştu. Polonya’da düzgüsel sezonu 60 puanla ilk sırada tamamlayan Akbaş’ın takmı, koronavirüs salgını sebebiyle play-off’un iptal olmasıyla lig şampiyonu deklare edildi. Chemik, bu sonuçla sezonu Ferhat Akbaş yönetiminde 3 kupa ile tamamladı. Sportwe Fakty’nin anketinde Chemik Police’ten Wilma Salas senenin en iyi ilk 6’sında yer aldı.

Ferhat Akbaş: Katılımcı oylarıyla kazanmak güzel

Oylamanın peşinden düşüncelerini paylaşan Ferhat Akbaş, “Yansız oylarla ilk sırada yer almak benim için fazlaca kıymetli. Her takımın taraftarlarının katılmış olduğu oylama sonucu birinci olduğum için mutluyum. Ekip halinde başarılar elde ettiğinizde bireysel ödüller de kazanıyorsunuz fakat bu ödülün temelinde takımımın başarısı yatıyor. Ekibiniz ne kadar iyi olursa, siz de o denli başarıya ulaşmış olmuş olursunuz” dedi.

İSTANBUL (DHA) –

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz