Cansu Özbay: Sağlık her şeyden önemli

Cansu Özbay, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, corona virüs salgınının öteki alanlar şeklinde sporu da etkilediğini söylemiş oldu.

Salgın sebebiyle spor faaliyetlerinin askıya alındığını aktaran ulusal voleybolcu, “Maç takvimi olarak oldukca yoğun bir döneme, sezonun en mühim kısmına giriyorduk. Salgın sebebiyle maçlarımız ertelendi ve şu an yalnız evimizde spor yapabiliyoruz. Kondisyonerimiz Giovanni Miale’nin verdiği antrenman programıyla evde çalışmaya devam ediyoruz. Eldeki imkanlarla formda kalmaya çalışıyoruz. Sıhhat her şeyden mühim. Bir an ilkin bu salgının geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

VakıfBank olarak 2020 yılına iyi başladıklarını ve 1 Ocak’tan itibaren çıktıkları 16 karşılaşmayı da kazandıklarını hatırlatan Cansu Özbay, şunları kaydetti:

“Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde oynadığımız 22 maçın 21’ini kazanarak düzgüsel sezonu önder olarak bitirdik. CEV Şampiyonlar Ligi’nde üst üste sekizinci, toplamda da 12’nci kez yarı finale yükseldik. Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselen tek takımız şu an. Maalesef öteki eşleşmeler salgın sebebiyle oynanamadı. O yüzden nasıl sonuçlanacağını hakkaten bilemiyorum. Söylediğim şeklinde en önemlisi hepimizin, sevdiklerimizin sıhhatli bir halde bu süreci atlatması.”

“Beraber savaşım ederek aşacağız”

Cansu Özbay, koronavirüs salgınına karşı her insanın dikkatli davranması icap ettiğini vurgulayarak, 

“Ilk olarak kendi sağlığımız, ailemiz, arkadaşlarımız ve cemiyet sağlığı için evde kalmalıyız. Bu salgını ülke olarak hep beraber savaşım ederek aşacağız. Sıhhat Bakanlığımızın uyarılarını kendimiz, ailemiz ve çevremiz için dikkate almalıyız. Mümkün oldukça dışarıya çıkmamalıyız. Sıhhatli beslenip, evde hareketli kalmaya dikkat etmeliyiz. İnanıyorum ki birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin üstesinden geleceğiz.” şeklinde görüş belirtti.

Evde kalmış olduğu bu süreçte yeni rutinler meydana getirmeye başladığını özetleyen ulusal oyuncu, “Ilk olarak her sabah aynı saatte kalkmaya çalışıyorum. Genel olarak günlerimi dizi izleyerek, kitap okuyarak, film izleyerek ve yeni sıhhatli tarifler deneyerek geçiriyorum. Normalde oldukca yoğun ve yorucu bir tempoda çalışıyoruz. Fakat şu an imkanlar el vermediği için kondisyonerimizin gönderilmiş olduğu kardiyo ve yoga çalışmalarını yapıyoruz. Daha çok biçim kaybetmemek adına özenle bu çalışmalara yoğunlaşıyoruz.” diye konuştu.

“2021’de olimpiyatlara en iyi şekilde gideceğiz”

Cansu Özbay, A Ulusal Voleybol Ekibi’nın katılma hakkı kazanılmış olduğu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın koronavirüs sebebiyle 2021 yılına ertelenmesini doğru bulduğunu dile getirdi.

Salgının ne vakit sona ereceğinin bilenmediğini aktaran Cansu Özbay, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesiyle ilgili, “Her insanın sağlığı için en doğru kararın bu bulunduğunu düşünüyorum. Bu sebeple hemen hemen salgının ne vakit biteceğiyle ilgili kesinlik yok. Inanırım ki 2021’de olimpiyatlara en iyi şekilde gideceğiz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz