Eczacıbaşı VitrAlı voleybolcu Beyza Arıcı, “Zamanı Geçir” kampanyasına katıldı

Eczacıbaşı VitrA Hanım Voleybol Ekibi oyuncularından Beyza Arıcı, Avrupa Voleybol Konfederasyonunun (CEV) yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri sebebiyle voleybolsuz geçen süreci keyifli hale getirmek amacıyla başlatmış olduğu “Pass the Time” (Zamanı Geçir) kampanyası dahilinde evde geçirdiği zamanı söyledi.

Eczacıbaşı Spor Kulübünün web sitesinden meydana getirilen açıklamada, sporcuların evde kalmış olduğu süreçlerin yazı dizisi şeklinde aktarılacağı etkinliğin ikinci konuğu Beyza Arıcı oldu.

Corona virüs salgınından ilkin vaktini çoğunlukla dışarıda geçirdiğini belirten Beyza Arıcı, “Antrenman ve maç temposundan sonrasında devamlı evde olmak ve antrenmansız kalmak asla alışık olmadığımız bir durum. Mental açıdan kolay bir süreç değil fakat evindeki günlerimi fizyolojik ve zihinsel olarak verimli ve keyifli geçirmeye çalışıyorum. Günlük rutin olarak kondisyonerimizin verdiği programı uyguluyorum. Ek olarak omzuma bu zamanda bilhassa dikkat etmem gerekiyor. Bu yüzden omuz egzersizlerime daha oldukça ağırlık veriyorum. Bu süreci, kendi fiziğime ve sakatlıklarıma yoğunlaşarak avantaj haline getirmeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Evde film seyredip, kitap okuduğunu aktaran Beyza Arıcı, şunları kaydetti:

“Eğer ertelenmezse haziran ayında Yükseköğretim Kurumları Imtihanı’na sınavına gireceğim. Bu yüzden aynı lise günlerimdeki benzer biçimde ders çalışıp, kontrol çözüyorum. Bir çok akşam ailemle birlikte oyun oynuyoruz. Açıkçası evde oldukça sıkılmıyorum, esasen bir çok vakit vaktin nasıl geçtiğini de anlamıyorum. Beni en oldukça zorlayan şey dışarı çıkamamak, toplumsal ve iş hayatıma devam edememek oldu. Sadece sıhhat ve insan yaşamı her şeyden ilkin gelir. Bence bu süreçte hayatımızda nelerin mühim bulunduğunu, dünyamızın güzel yanlarını daha iyi fark ettik. Bir tek bireysel ve ’ben’ odaklı düşünmekten uzaklaştık.”

Beyza Arıcı, bu zamanda her insanın evde kalması icap ettiğini belirterek, “Evde zaman geçirmenin keyifli yanlarını bulabilir ve yeni hobiler başlatabiliriz. Spor yapmaktan vazgeçmeyelim ve hareketsiz kalmayalım. Sabırla ve iyi enerjiyle bu günlerin yakında geçeceğine inanalım.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz